Võlanõustamisteenus
Kirjeldus | Võlanõustamisteenuse eesmärk on abistada Eesti rahvastikuregistris Viljandi linna registreeritud isikut tema varalise olukorra kindlakstegemisel, võlausaldajaga läbirääkimiste pidamisel ja nõuete rahuldamisel, vältida uute võlgnevuste tekkimist toimetulekuvõime parandamise kaudu ning lahendada muid võlgnevusega seotud probleeme. Võlanõustamisteenus hõlmab isiku nõustamist, juhendamist ja edasiste võlgade tekkimise ennetamist. Teenust osutatakse toimetulekuraskustega inimestele. Võlgade vältimiseks tuleb oma rahaasju arukalt planeerida. Planeerimiseks on loodud erinevaid eelarvevorme, näiteks: www.rahakool.ee, minuraha.ee. Üsna levinud on valearusaam, et kui raha on vähe, pole eelarvet mõtet pidada. Tegelikult on vastupidi, kui raha napib, siis tuleb eriti hoolega jälgida, mille peale kulutada, mõelda kas ja milliseid võimalusi on oma sissetuleku suurendamiseks. |
Õigusaktid | Viljandi Linnavolikogu 21.12.2017 määrus nr 5 "Võlanõustamisteenuse osutamise kord" |
Kontaktisik | Täishealiste heaolu teenistuse juht |
Toetuse taotlemine
Vajalikud sammud | Kui isik või tema lähedased rahastavad teenust kogu ulatuses ise, siis võib isik teenuse vajadusel pöörduda otse teenuseosutaja poole. Kui teenuse rahastamisel või teenuse osutaja leidmisel on vaja abi, siis pöörduda Viljandi Linnavalitsuse sotsiaalametisse aadressil Johan Laidoneri plats 5a. Vastuvõtt: E 9-11.30 ja N 14-18 |
Vajaminevad dokumendid |
|
Tulemus |
*Õigusnõustamise teenuse pakkujate kohta saab infot ka "Jurist aitab" koduleheküljelt.
*Esmast õigusabi leiab ja saab küsida käepäraselt JURIST AITAB koduleheküljelt.
*Töötuna või tööotsijana arvel olles saab võlanõustamist Eesti Töötukassast (muu hulgas saab ka sõltuvusnõustamist ja psühholoogilist nõustamist). Nõustamisteenuseid võimaldatakse registreeritud töötutele ning koondamisteate saanud tööotsijatele. Kui soovite minna nõustaja vastuvõtule, siis rääkige sellest oma konsultandile, kes teile teenust täpsemalt tutvustab ning teid vajadusel teenusele suunab.
* Samuti osutab Sihtasutus Õigusteenuste Büroo (ÕTB) osutab tasuta õigusabiteenust erivajadustega inimestele. Nõustamisaja broneerimiseks on vajalik eelregistreerimine ÕTB telefonil 5385 0005. Kohtumised juristiga toimuvad Viljandimaa Puuetega Inimeste Nõukojas Viljandis, Posti tn 20 ning vajadusel ka veebisilla (Skype) või telefoni vahendusel. Enam infot EPIKoja koduleheküljelt.
* Enam infot HUGO õigusabi kohta leiab SIIT.
Võlanõustajate kontakte leiab ka SIIT.
Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja juhendmaterjali kuidas peavad toimima võlgnikud, kui nad soovivad nõude aegumise tõttu täitemenetlust lõpetada.
Justiitsministeerium: kuidas taotleda täitemenetluse lõpetamist tsiviilnõudes, kui täitmine on aegunud?
Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koda: info nõude aegumise kohta
Nõuete aegumine: käitumisjuhis võlast vabanemiseks
Срок давности требований: руководство по освобождению от долга