Viljandi Linnavolikogu istungi otseülekanne

 UKRAINA JULGEOLEKUKRIIS

OLULISED ABI- JA INFOKONTAKTID VILJANDI LINNAS

 

Ukraina kriisikoordinaatori 24/7 telefon +372 5400 2218, e-post ukraina@viljandi.ee

Џілодобовий телефон українського кризового координатора +372 5400 2218; ел. пошта ukraina@viljandi.ee

 

Rohkem infot julgeolekukriisi ning Ukraina ja ukrainlaste toetamise võimaluste kohta leiab SIIT

 

Uudised ja teated

Viljandi tähistab järgmisel nädalavahetusel oma sünnipäeva

10.09.2021

Viljandi linn tähistab 17.-19. septembril oma 738. sünnipäeva.

Sakala Keskuse direktor Jaanus Kukk ütles, et järgmisel nädalavahetusel, 17.-19. septembrini toimub Viljandi sünnipäeva raames linnas palju huvitavat. „Sündmuste kalendrist leiab nii kultuuri- kui spordisündmusi nii lastele kui täiskasvanutele. Kutsume kõiki nädalavahetuse tegevustes ja sündmustel osalema ja Viljandi 738. sünnipäevast osa saama," sõnas Kukk.

Reedel, 17. septembril kell 17 avatakse Vabaduse platsil vabaõhunäitus „Väljavaade - 40 aastat tänavafotograafiat Eestis, peatudes Viljandis". Näitusel on eksponeeritud valik Dokfoto Keskuse ja Loov Viljandi ühisele tänavafotograafia konkursile laekunud fotodest, mis on pildistatud Viljandi tänavatel 40 aasta vältel. Näitusel saab vaadata eriilmelisi, läbi aegade ja väga erineva nurga alt tehtud fotosid Viljandist.

Kell 19 algab linna tänavatel Viljandi Õhtune MaastikuMäng ehk V.Õ.M.M peredele ja sõprusringkondadele. Korraldajate sõnul on mängu eesmärgiks tõsta teadlikkust ja anda oskusi erinevates ohusituatsioonides käitumiseks ja toimetulemiseks. Koostöös 15 organisatsiooni, ameti ja ettevõttega tuuakse mängijateni 15 mängupunkti, kus igaühes ootab võistkondi praktilist laadi turvalisuse või ohutusega seotud ülesanne. Osalema pääseb 15 kõige kiiremini registreerinud võistkonda. Ühes võistkonnas peab olema kuus liiget, neist vähemalt kaks täiskasvanud ja vähemalt üks 8aastane või vanem laps.

Laupäeval, 18. septembril kell 11-15 toimub raamatukogu esisel tänaval ja pargis linna sünnipäeva perepäev „Viljandi 738/Viljandi linnaraamatukogu 110!". 

"Sellel aastal tähistame laupäevasel perepäeval Viljandi sünnipäeva koos linnaraamatukoguga, kellel täitub 110. tegutsemisaasta. Kahte sünnipäeva korraga tähistav päev on täis mitmeid tegevusi, millest saab osa võtta koos perega," selgitas Kukk, „Huvilised saavad näiteks osaleda raamatukogu ja kunstikooli töötubades, osaleda orienteerumismängus „Raamatukogu rada" ja Viljandi Muuseumi giidituuril "Raamatu rada pidi", meisterdada nahast esemeid, visata korvpalli täpsusviskeid, sõita ekstreemspordi trikirajal või teha endale Ampsuteaduse töötoas ise jäätist."

Perepäeval pakuvad muusikalist elamust Tanel Sakrits, Henrik Hinrikus ja Viljandi Gümnaasiumi solistilauljad ja muusikud, keda saadab kitarril Henri Roht. Samuti mängivad mõnusat muusikat Viljandi Avatud Noortetoa DJ kooli noored DJ-d. Kohal on ka Lions Klubi Viljandi Ellipsi kohvik.

Laupäeva õhtu kulmineerub peoga Ugala teatris, kus lisaks Viljandi sünnipäeva tähistamisele avatakse ka Ugala teatri 102. hooaeg. Uksed avatakse kell 20.30 ja pidu algab kell 21. Peaesineja on funk-bänd LEXSOUL DANCEMACHINE, kellele lisaks astub lavale ka Viljandi etnomõjutustega ansambel BLACK BREAD GONE MAD.

Lisaks pakuvad peol Lavakunstikooli 15. ja 30. lend meelelahutuslikke vaheetteasteid ning lavale astuvad DJ-d Pille-Riin Lillepalu ja Gerda Sülla ning Oskar Punga ja Karel Käos. Kohapeal on avatud ka teatrikohvik, pop-up baar ning Ugala rõduterrass. Pilet peole maksab 20 eurot, toetajapilet on 40 eurot. Piletite arv on piiratud ning neid saab osta Ugala kodulehelt, Piletimaailmast ja Piletilevist.

Pühapäeval, 19. septembril kell 11-14 toimub Mäe tänaval linnarahva ühine pidu "Pidu Mäe tänaval". Linnarahva piknik-peole on oodatud kõik oma piknikukorviga. Viljandi linn kostitab külalisi sünnipäevakoogiga.

"Viljandlaste seas aastatega populaarsust kogunud ja alati väga oodatud sündmuse ehk pikalauapeo korraldame seekord lühemate laudadega Mäe tänaval. Tänavuse peo tänav on veidi viltune nagu eluski, kus asjad vahel viltu kisuvad, aga see teebki just asja huvitavamaks. Selleks, et ühist vabaõhupidu koroonaviiruse jätkuvalt ägeda leviku tõttu päris ära jätma ei peaks ja et me kõik ennast turvalisemalt tunneksime, leppisime Terviseameti esindajaga kokku, et päris külg külje kõrvale ühe pika laua taha sel sügisel inimesed ei istu," selgitas Kukk, „See aga ei tähenda, et sündmus vähem meeleolukas oleks. Muusikat mängivad kohalikud melomaanid ja muusikud, külalised katavad lauad oma toodud hea ja paremaga, avatud on aknakohvikud ning nii tähistame kõik koos Viljandi sünnipäeva."

Kõik sündmused, välja arvatud laupäevaõhtune pidu Ugala teatris, on tasuta. 

Lisainfo linna sünnipäeva sündmuste kohta: https://www.facebook.com/events/336538764825355 või https://visitviljandi.ee/et/kultuurikava.

Korraldajad paluvad haigussümptomite või halva enesetundega inimestel sündmustest mitte osa võtta. Samuti soovitavad korraldajad koroonaviiruse vastu vaktsineerimata inimestel teha enne rahvahulka tulekut koroonaviiruse testi, et anda kindlus nii endale kui korraldajatele, et sünnipäeva pidustustega viiruse levikule hoogu juurde ei anta.

 

Lähemalt: Sakala keskuse direktor Jaanus Kukk, telefon 591 80003

Lisainfo Mäe tänava peo kohta: Gea Valner, 5842 4080, gea@pihlamae.ee

Lisainfo Ugala teatris toimuva peo kohta: Ugala turundus- ja avalike suhete juht Kätlin Sumberg, 516 5329, katlin@ugala.ee


Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 792

Pindala: 14,65 km2

Sünnid augustis: 16

Registreeritud töötuid: 404

Töötusprotsent: 5,6%*

Vabad töökohad: 159*

Keskmine palk: 1404 eurot*

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad