Uudised ja teated

Viljandi linn saadab väikestele linlastele hõbelusikad taaskord raamatukappi

07.05.2021

Traditsioonilise uute ilmakodanike vastuvõtu asemel saavad selle aasta esimeses kvartalis sündinud väiksed viljandlased ka sel korral tervituspakid kätte Viljandi linnaraamatukogu raamatukapist.

Arvestades koroonaolukorda Viljandis otsustas linnavalitsus tervise huvides ka selle aasta esimeses kvartalis sündinud uutele ilmakodanikele vastuvõttu mitte korraldada. „Koroonaviirusesse nakatumise näitajad on küll mõne võrra langenud, kuid viirus pole kuhugi kadunud. Me soovime lapsi ja nende vanemaid kaitsta ning veel vastuvõttu ei korralda. Seda selleks, et saaksime peagi ka päriselt kohtuda," ütles linnapea Madis Timpson.

Selle aasta esimeses kvartalis sündinud 33 uut viljandlast saavad tervituspakid kätte Viljandi linnaraamatukogu raamatukapist. „Raamatukoguga on meil hea koostöö ja beebipakid jõuavad hõlpsasti väikeste linlasteni," sõnas linnavolikogu esimees Helir-Valdor Seeder, „Loodame, et olukord peagi paraneb ja ehk saame juba järgmistel kordadel uusi ilmakodanikke silmast silma tervitada."

Paki saajale tuleb SMS uksekoodi ja paki kapis olemise tähtajaga. Saadud kood tuleb sisestada raamatukapi paneelile, misjärel avaneb uks ja paki saab välja võtta.

Pakis ootab 19 tüdrukut ja 14 poissi lisaks hõbelusikale ka beebitekki, tervituskaart ja raamat „Pisike puu", mille on välja andnud Lastekirjanduse Keskus kultuuriministeeriumi rahastusega.

 


Tartu 2024 veebibänner

Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 756

Pindala: 14,65 km2

Sünnid juulis: 22

Registreeritud töötuid: 522

Töötusprotsent: 6,9%*

Vabad töökohad: 172*

Keskmine palk: 1266 eurot

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad