Uudised ja teated

Männimäe jalgpallihalli ehitajad on jõudnud vundamendi rajamiseni

05.05.2021

Jakobsoni kooli kõrvale kerkiva Männimäe jalgpallihalli platside alused on rajatud ning vundamendi taldmik valatud. Hetkel käib soklimüüritise ja hoonekompleksi ühendamiseks vajalike trasside rajamine.

Viljandi linnapea Madis Timpsoni sõnul käivad Jakobsoni kooli juures ehitustööd täiel rindel. „Jalgpallihalli hoonekompleksi ühendamiseks vajalike trasside rajamine on viimases etapis ja trassid valmivad peagi ning tööd käivad ka vundamendi rajamisega. Tellitud on ka kunstmurukate ja hall, mille valmistamine on juba töös," ütles Timpson, „Sügisel saame kindlasti multifunktsionaalse sisehalli kõigile spordisõpradele avada." Jalgpallihall valmib plaanide järgi selle aasta septembrikuu lõpuks.

Dreibau OÜ ja Arens Ehitustööd OÜ juhatuse liige Oliver Akenpärg ütles, et ehituse käigus on ka ootamatuid üllatusi ette tulnud. „Kinnistu pinna seest tuli välja viis maaparandus drenaaži liini, mis kasvupinnase koorimise käigus said kahjustada või utiliseeriti koos ehitustöödeks mittesobiliku pinnasega. Kõrge pinnasevee tulemusena muutus savine pinnas ehitustööde jätkamiseks mittesobivaks," ütles Akenpärg, „Seetõttu asusime koostöös tellija ja projekteerijatega olukorda parendama ning lahendasime selle uue täiendava drenaažisüsteemi väljaehitamisega."

Selleks, et ootamatult tulnud lisatööde tõttu ehitusprotsessi kiirendada kasutatakse Akenpärgi sõnul ehitusel kõrgemat marki betooni ning ehitustööd on jagatud väiksemateks etappideks. Samuti tehakse tööd nädalavahetustel ning enamus ehituseks vajalikke materjale on pikalt ette broneeritud ja ostetud.

Viljandi Spordikeskus hakkab Männimäe jalgpallihalli sügiseste treeningaegade broneeringuid vastu võtma septembri keskel.

Jalgpallihalli ehitavad OÜ Arens Ehitustööd, Dreibau OÜ ja Pro Ehitus OÜ. Halli rajamine ja sisustamine läheb maksma ligi 3 miljonit eurot.

 

Lähemalt: Spordikeskuse juhataja Mati Jürisson, telefon: 435 1575, e-post: mati.jurisson@viljandispordikeskus.ee

 


Tartu 2024 veebibänner

Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 756

Pindala: 14,65 km2

Sünnid juulis: 22

Registreeritud töötuid: 522

Töötusprotsent: 6,9%*

Vabad töökohad: 172*

Keskmine palk: 1266 eurot

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad