SPORDISTIPENDIUM

12.01.23
 
Viljandi linna spordistipendiumi eesmärk on võimaldada ja toetada sportlaste pühendumist sportlike võimete arendamisele, et väärtustada nende tegevust spordi arendamisel ja populariseerimisel.
 

Stipendiumit saab taotleda

  • Hooaega ettevalmistavate tegevuste rahastamiseks;
  • Treeninglaagrites ja võistlustel osalemiseks;
  • Kõige muu jaoks, mis spordiga seotud ja mille vajalikkuses komisjoni veenda suudetakse.

Spordistipendiumi TÄHTAEG on igal aastal 1. veebruar, 1. mai, 1. august ja 1. november. Kui tähtaeg langeb nädalavahetusele või on riigipüha (1. mai), loetakse tähtajaks järgmine tööpäev. Hilinenud taotlusi arvesse ei võeta või lükatakse edasi järgmisesse vooru.

Lisainfot spordistipendiumi jagamise ja taotluste menetlemise kohta saab lugeda spordistipendiumi statuudist.

2023. aastal on spordistipendiumi fond 8000 eurot. See tähendab, et igas voorus on stipendiumiteks välja jagada 2000 eurot.

 

Spordistipendiumite taotlemine toimub läbi e-keskkonna spoku. Spokusse saab sisse logida, valides ülamenüüst E-TeenusedSPOKUs saab täita nii stipendiumiavalduse kui laadida üles kõik nõutud lisadokumendid, sh soovitaja poolt allkirjastatud soovituskirja.

Avaldust täites ning põhjendusi kirjutades tuleks mõelda sellele, et komisjon ei pruugi teada ei Teie ideed ega selle tausta, seega on kõige õigem viis konkreetsus ja põhjalikkus. Kui avalduse täitmine tundub ülemäära keeruline, võib alati pöörduda Viljandi Linnavalitsuse kultuuri ja noorsootöö spetsialisti poole.

Tulemustest teavitatakse spordistipendiumi taotlejaid kuu aja jooksul peale tähtaega.

Pea meeles, et peale toetuse saamist lasub toetuse saajal kohustus esitada toetuse kasutamise aruanne, mis tuleb täita samuti e-keskkonnas SPOKU . Aruandes tuleb kirjeldada toimunud tegevust ning anda sellele endapoolne hinnang. Eelkõige ootame enda tegevuse analüüsi ning tagasisidet stipendiumi kasutamise kohta. Aruande täitmise osas annab nõu samuti kultuuri- ja noorsootöö spetsialist.

Taotluses ja aruandes ei ole vaja esitada eelarvet.

 

Lisainfo ja abi:
Vilja Volmer-Martinson
Kultuuri- ja noorsootöö spetsialist
4354755
vilja.volmer-martinson@viljandi.ee