19.09.22

Viljandi kaasav eelarve 2023

Hea viljandlane!

Taas on aeg koguda ideid, kuidas meie linna 40 000 euro eest paremaks muuta.

Viljandi kaasav eelarve annab võimaluse teha teoks idee, millest tervele linnale kasu tõuseb. Võta kampa oma pere, naabrid ja sõbrad ning arutage, mida teie arvates linnas 2023. aastal ette võiks võtta.

Varasematel aastatel on linnaelanike soovil paremaks saanud Uueveski keskmine bassein, Jakobsoni kooli jalakäijate ala, Uueveski oru trepid ja jalgtee, Paala järve rand ning lastepargi mänguväljak, Paala järve ülemine osa ja rajatud on madalseiklusrada Viljandi Huvikooli kõrvale. Mis võiks olla järgmine ühine ettevõtmine?

Ideede esitamine algas 19. septembril ja kestab 17. oktoobrini. Ideid saab esitada elektrooniliselt portaalis volis.ee või paberkandjal Viljandi raekojas.

Esitatud ideed vaatab üle linnavalitsuse komisjon, hinnates iga idee vastavust kaasava eelarve reeglitega ja nende teostatavust järgmise kalendriaasta jooksul. Kõik nõuetele vastavad ideed suunatakse hääletusele.

Hääletus toimub 14. – 28. novembrini portaalis volis.ee ja Viljandi raekojas. Hääletada saavad kõik vähemalt 16-aastased Viljandi linna elanikud, kellest igaühel on kasutada kolm häält. Elektrooniliseks hääletamiseks tuleb ennast tuvastada mobiil-ID või ID-kaardi abil. Raekojas toimub hääletamine isikut tõendava dokumendi alusel.

Hääletuse õnnestumiseks peab vähemalt üks idee koguma 200 häält. Võitjaks kuulutatakse enim hääli saanud idee.

13. septembri infotunni esitlus 

Loe lähemalt kaasava eelarve ja ideede esitamise kohta aadressidel viljandi.ee/kaasav ja volis.ee või helista 435 4767.

-------------------------

 

Viljandi linna kaasava eelarve kord - Viljandi Linnavolikogu 28.06.2018 määrus nr 21 "Viljandi linna kaasav eelarve"

Viljandi linna kaasava eelarve arhiiv avaneb siit

Lähemalt: linnaarengu spetsialist Reet Alev, telefon 435 4767, e-post reet.alev@viljandi.ee