Pressiteated

Viljandis tuleb tegevusterohke 24. veebruar

Viljandis tähistatakse Eesti Vabariigi 102. sünnipäeva pidustustega lauluväljakul ja Sakala keskuses. Rahvaga kohtub ka Vabariigi President.

24. veebruaril tähistatakse Viljandis vabariigi aastapäeva traditsioonilises võtmes ning kõik sel puhul toimuvad sündmused on tasuta ja kõigile avatud.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul lisab tänavu pidustustele erilisust vabariigi presidendi vastuvõtu toimumine Ugala teatris. Viljandlased saavad samas nautida kõiki sellele päevale omaseid sündmusi. «Ootame inimesi nii kohtumaja juurde iseseisvusmanifesti kuulama, Sakala keskusesse aktust nautima ja tublisid viljandlasi tunnustama kui ka lauluväljakul toimuvast perepäevast osa saama. Viljandi inimestel on võimalus kohtuda lauluväljakul silmast-silma president Kersti Kaljulaidiga, kes leidis selleks spetsiaalselt oma tihedas päevakavas aja,» ütles linnapea.

Vabariigi sünnipäeva tähistamine algab 24. veebruaril kell 9.30 Viljandi kalmistutel ja mälestusmärkide juures, kus meenutatakse Eesti vabaduse eest võidelnud mehi ja naisi.

Kell 10.45 kogunetakse Viljandi kohtumaja ees, kus linnapea Madis Timpson loeb ette Eesti iseseisvusmanifesti. Sealt liigutakse kell 11.05 ühises rongkäigus kindral Laidoneri ratsamonumendi juurde, kuhu kell 11.20 asetatakse pärjad.

Kell 11.30 on võimalik osa võtta Jaani kirikus toimuvast tänujumalateenistusest või minna loodusmatkale koos Peep Tobrelutsuga. Matk algab Mõispargis oleva Ilmapuu juurest.

Kell 13 on kõik oodatud Sakala keskusesse, kus toimub pidulik kontsert-aktus ja antakse üle linna elutöö- ja aastapreemiad. Kontsert-aktuse lavastaja on Marika Palm (Ugala teater) ning see on inspireeritud kunstnik Paul Kondasest, kelle 120. sünniaastapäeva tänavu tähistatakse.

Kell 14 algab Viljandi lauluväljakul perepäev, kus saab tutvuda jõustruktuuride ja nende masinatega, pakutakse pidupäevasuppi, kringlit ja teed ning kõlab elav muusika. Lisaks saab sõita hobuvankriga ja võtta osa kogu perele mõeldud tegevustest.

Kell 15.30 saabub perepäevale Vabariigi President Kersti Kaljulaid, kes tervitab viljandlasi ja kohtub rahvaga.

Rohkem infot: vabariigi aastapäeva sündmuste peakorraldaja Jaanus Kukk, telefon 5918 0003, e-post jaanus@sakalakeskus.ee