Kontakt

Viljandi Jäätmejaam

Aadress: Pärnu mnt 36, Viljandi
Avatud: Avatud: E - R  9.00-18.00  L  9.00-15.00
Lisainfo: telefonilt 435 5025 või viljandi@keskkonnateenused.ee

AS Eesti Keskkonnateenused (kontor)
Aadress: Musta tee 9, Viljandi 
Kontakt: Olmejäätmed: Tel: 1919; Tel: 435 5025; Ehitusjäätmed: Tel: 435 50 29;
Avatud: R 9:00 - 17:00

Mida teha tekkivate jäätmetega?

Kui Sa ei ole kindel kuhu viia jäätmed, näiteks nagu vanad riided, elektroonika, mööbel või nõud, siis kaardirakendus Kuhuviia juhatab Sind õigesse kohta.

Pakendite kogumine

Pakendid tuleb koguda muudest jäätmetest eraldi ning pakendid peavad olema tühjad ja puhtad. Pakendeid saab ära anda tasuta.

Pakendikonteinerisse tuleb panna puhtaks pestud:

  • plastpakendite jäätmed (jogurti- ja võitopsid, kosmeetika- ja hooldustoodete pakendid, plastnõud ja -karbid)
  • klaaspakendite jäätmed (värvitust ja värvilisest klaaspudelid, klaaspurgid)
  • metallpakendite jäätmed (toidu- ja joogipakendi metallkaaned ja korgid, konservpakendid)
  • joogikartongist jäätmed (kartongist piima- ja mahlapakendid jm. puhtad kartongpakendid)

Vanapaber ja papp

Vanapaberi ja papi jäätmete vedu on Viljandi linnas korraldatud jäätmeveo raames tasuta. Lisaks on võimalik paberit ja pappi ära anda Viljandi Jäätmejaama. Paberpakendid saab viia avalikesse segapakendi või paberpakendi konteineritesse. 

Vanapaberi konteinerisse sobivad:

  • ajalehed, ajakirjad, kataloogid ja reklaammaterjalid;
  • töövihikud, paberist ja papist kaustikud, trükiga ja puhas kirja- ning joonistuspaber;
  • ümbrikud, kaanteta raamatud;
  • pappkastid ja –karbid, jõupaber ja paberikotid jm. puhtad paberpakendid.

Ohtlikud jäätmed

Kodumajapidamistes tekkinud ohtikke jäätmeid saavad Viljandi linna elanikud ära anda tasuta ohtlike jäätmete kogumispunkti, mis asub Viljandi Jäätmejaamas.  Patareid ja akud saab tasuta ära anda kauplustes ja bensiinijaamades. Juriidilised isikud on kohustatud ohtlikud jäätmed üle andma tasu eest ohtlike jäätmete käsitluslitsentsi omavatele ettevõtetele. Probleemtoodete äraandmisest saab rohkem lugeda siit.

Vanad ravimind ja haiglajäätmed

Eraisikud saavad vanu ravimeid ära anda ohtlike jäätmete kogumispunkti Pärnu mnt 36. Kõlbmatud ravimid on võimalik üle anda ka Viljandi linna üldapteekides ja veterinaarapteekides, seda saab teha tasuta. 

Aia- ja haljastusjäätmed

Aia- ja haljastusjäätmed on aedade ja haljasalade hooldamisel tekkinud biolagunevad jäätmed: oksad, muruniide, lehed ja muud taimsed jäätmed (sh õunad jms).

Aia- ja haljastusjäätmeid on võimalik viia aastaringselt Viljandi Jäätmejaama kompostimisväljakule tasuta. Eraldi aia- ja haljastusjäätmetest tuleb üleandmiseks sorteerida puude ja põõsaste oksad. 

Ehitusjäätmed

Ehitusjäätmed on puidu-, metalli-, betooni-, telliste-, klaasi- ja muude ehitusmaterjalide jäätmed ning täitematerjalid ja väljaveetav pinnas, mis tekib ehitamisel ja remontimisel ning mida ehitusobjektil tööde tegemiseks ei kasutata.

Ehitusjäätmeid saab üle anda Viljandi jäätmejaama või tellida jäätmeluba omavalt ettevõttelt ehitusjäätmete äraveoks teenust.

Tekstiil

Kodumajapidamises tekkivad tekstiilijäätmed (riietusesemed) on olmejäätmed, mille kogumine ja vedu on korraldatud läbi korraldatud jäätmeveo. Tööstuses tekkivaid tekstiilikiudude jäätmeid on võimalik üle Viljandi Jäätmejaama.