LOOMESTIPENDIUM

12/01/23

 

Viljandi linna loomestipendiumi eesmärk on võimaldada ja toetada loovisiku pühendumist loomingulisele tegevusele või enesetäiendamisele, et väärtustada nende tegevust Viljandi kultuurielus.

Stipendiumit saab taotleda

  • Loomeprotsessi uppumiseks, et eluks hädavajalik sellel ajal endiselt olemas oleks;
  • Loomeprotsessi tulemuste avalikustamiseks (näituste korraldamine jms);
  • Kõige muu jaoks, mis loominguga seotud ja mille vajalikkuses komisjoni veenda suudetakse.

NB! Loomestipendiumit ei jagata eelisjärjekorras reisideks.

Loomestipendiumi TÄHTAEG on igal aastal 1. veebruar, 1. mai, 1. august ja 1. november. Kui tähtaeg langeb nädalavahetusele või on riigipüha (1. mai), loetakse tähtajaks järgmine tööpäev. Hilinenud taotlusi arvesse ei võeta või lükatakse edasi järgmisesse vooru.

Lisainfot loomestipendiumi jagamise ja taotluste menetlemise kohta saab lugeda loomestipendiumi statuudist.

2022. aastal on loomestipendiumi fond 8000 eurot. See tähendab, et igas voorus on stipendiumiteks välja jagada 2000 eurot.

 

Loomestipendiumite taotlemine toimub läbi e-keskkonna spoku. Spokusse saab sisse logida, valides ülamenüüst E-TeenusedSPOKUs saab täita nii stipendiumiavalduse kui laadida üles kõik nõutud lisadokumendid, sh soovitaja poolt allkirjastatud soovituskirja.

Avaldust täites ning põhjendusi kirjutades tuleks mõelda, et komisjon ei pruugi teada ei Teid ega Teie tausta, seega on kõige õigem viis konkreetsus ja põhjalikkus, et komisjon saaks plaanidest ja vajadustest võimalikult hea ja ülevaatliku pildi. Kui avalduse täitmine tundub ülemäära keeruline või tekib küsimus e-keskkonnas toimetamise kohta, võib alati pöörduda Viljandi Linnavalitsuse kultuuri ja noorsootöö spetsialisti poole.

Tulemustest teavitatakse loomestipendiumi taotlejaid kuu aja jooksul peale tähtaega.

Pea meeles, et peale stipendiumi saamist lasub stipendiumi saajal kohustus esitada stipendiumi kasutamise aruanne, mis tuleb täita samuti e-keskkonnas SPOKU. Aruandes tuleb kirjeldada toimunud tegevust ning anda sellele endapoolne hinnang. Eelkõige ootame enda tegevuse analüüsi ning tagasisidet stipendiumi kasutamise kohta. Aruande täitmise osas annab nõu samuti kultuuri- ja noorsootöö spetsialist.

Taotluses ja aruandes ei ole vaja esitada eelarvet.

 

Lisainfo ja abi:
Vilja Volmer-Martinson
Kultuuri- ja noorsootöö spetsialist
4354755
vilja.volmer-martinson@viljandi.ee