Uudised ja teated

« Tagasi

Linnajuhid tervitavad väikseid viljandlasi

31.01.2023

Neljapäeval, 2. veebruaril ootavad linnavolikogu esimees Helmen Kütt ja linnapea Madis Timpson vastuvõtule 2022. aasta neljandas kvartalis sündinud väikseid linlasi.

„Uute linnakodanike ja nende rõõmsate vanemate, õdede-vendade ja vanavanematega on alati suur rõõm kohtuda. Tean, et Viljandi on suurepärane koht, kus kasvatada lapsi, pakkuda neile parimat alus-, huvi- ja kooliharidust ning turvalist lapsepõlve. Õnnitlen ja tänan, et pered on valinud elamiseks Viljandi – maailma parima kodulinna," sõnas linnavolikogu esimees Helmen Kütt.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul on iga lapse sünd ime ning oluline nii perele kui ka Viljandi linnale. „Väikeste viljandlaste vastuvõtud on aasta kõige armsamad ja südamlikud sündmused. Ootame kõiki eelmise aasta viimases kvartalis sündinud lapsi ja nende vanemaid sellest sündmusest osas saama, et seda imet üheskoos tähistada ja teiega päriselt kohtuda!" ütles linnapea, „Soovin teile kõigile rõõmsat ja turvalist kooskasvamist!"

Sel korral on vastuvõtule oodatud 33 beebit koos vanematega. Hõbelusikate saajate hulgas on 18 poissi ja 15 tüdrukut.

Vastuvõtt algab kell 15 Sakala keskuses aadressil Tallinna 5.

2022. aastal sündis kokku 151 väikest viljandlast. Kõige rohkem oli sünde eelmisel aastal jaanuari kuus, kui sündis 16 uut linnakodanikku ning kõige vähem ehk 8 beebit kuus sündis veebruaris ja detsembris. Võrreldes 2021. aastaga oli aasta lõikes 2022. aastal sünde 9 väikse viljandlase võrra vähem.