Viljandi linna avalikesse hoonetesse on sissepääs piiratud, teenuste osutamine jätkub

Viljandi linnavalitsus otsustas, et lähtuvalt vabariigi valitsuse välja kuulutatud eriolukorrast on linna avalikud hooned suletud. Avatuks jäävad lasteaiad ja elektrooniliselt saab kasutada kõiki linnavalitsuse teenuseid.

Elektrooniliseks asjaajamiseks tuleb minna Viljandi linna kodulehele www.viljandi.ee või saata päring aadressile viljandi@viljandi.ee.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul jääb nädalavahetusel suletud Viljandi spordihoone ka edaspidi kinni. «Samuti suletakse Sakala keskus ja Viljandi Päevakeskuse saun Kaalu tänaval. Viljandimaa Hoolekandekeskuse Viiratsi hooldekodusse ja Leola 12a sotsiaalmajja ei lubata külalisi,» rääkis Timpson. 

Vastavalt vabariigi valitsuse korraldusele on suletud kõik kultuuriasutused, spordisaalid, spordiklubid, jõusaalid, spaad, ujulad, basseinid, veekeskused, päevakeskused ja laste mängutoad.

Raamatukogus töötab 1. korrusel kodulaenutuse lett, kus saab laenutada ettetellitud raamatuid. Reserveerida saab raamatuid raamatukoguprogrammi URRAM kaudu aadressil lugeja.ee.

Kõik Viljandi linna lasteaiad jäävad avatuks. «Linnavalitsuse soovitus on ilma tungiva vajaduseta lapsi mitte lasteaeda viia. See on oluline, et lasteaedades oleks võimalik hoida elutähtsate teenuste osutajate lapsi,» ütles linnapea. Vastavalt linnavalitsuse otsusele ei küsita eriolukorra ajal puudutud päevade eest õppetasu ega söögiraha.

Viljandi linnavalitsuse hooned - Raekoda (Linnu 2), J. Laidoneri plats 5 ja J. Laidoneri plats 5a on suletud, kuid kohapeal osutatakse sotsiaalameti teenuseid (J. Laidoneri plats 5a) ja eelneval kokkuleppel võetakse kodanikke vastu rahvastikuregistri- ja perekonnaseisutoimingute tegemiseks (Raekoda, Linnu 2). Abielu registreerimisele ei lubata külalisi. Linnapea sõnul on üldine tungiv soovitus ajada asju elektrooniliselt, telefoni teel või lükata asjaajamine edasi.

Rahvastikuregistri toimingud saab kokku leppida telefonil 435 4748 ja aadressil tiina.poder@viljandi.ee

Perekonnaseisu toiminguid saab kokku leppida telefonil 435 0774 või aadressil aili.ongo@viljandi.ee

Sotsiaalameti töötajate kontaktid leiab aadressilt www.viljandi.ee/sotsiaalamet

Kõigi Viljandi linnavalitsuse ametnike kontaktid leiab aadressilt www.viljandi.ee/uldandmed

Tänasest alustab tööd häirekeskuse infotelefon 1247, millelt hakatakse jagama informatsiooni koroonaviirusega seotud küsimustes. Telefon töötab ööpäev läbi ja on helistajatele tasuta.

Johan-Kristjan Konovalov
Viljandi Linnavalitsus
Avalike suhete spetsialist
5669 7042