Uudised ja teated

« Tagasi

Viljandi linna lasteaiad saavad uued tahvelarvutid

02.03.2021

 

Viljandi linnavalitsus annab üle 48 tahvelarvutit linna lasteaiarühmadele, kus õpivad viieaastased lapsed. Täna sai tahvelarvutid kätte Krõllipesa lasteaed.

Aasta alguses soetatud tahvelarvutid on nüüdseks kiletatud ning neile on peale laetud vajalikud rakendused. „Digivahendid saavad üha enam meie elu igapäevaseks osaks ning pakuvad mitmeid võimalusi ka laste arengu toetamiseks," ütles linnapea Madis Timpson, „Suur tänu Haridus- ja Teadusministeeriumile, kes tahvelarvutite soetamist rahastas ja kelle loodav elektrooniline hindamisvahend annab tulevikus võimaluse laste arengut ka hinnata." Täna andis linnapea Madis Timpson tahvelarvutid üle Krõllipesa lasteaiale ning lähiajal jõuavad need ka Karlssoni, Männimäe ja Kesklinna lasteaeda.

Krõllipesa lasteaia direktori Margit Suurmetsa sõnul avanevad tahvelarvutitega suuremad võimalused laste keeleõppe ja kõne arengu toetamiseks. „Meie õpetajad lõimivad igapäevasesse õppe- ja kasvatustegevusse väga oskuslikult erinevaid digivõimalusi – digitaalsed mikroskoobid, erinevad mängukomplektid ja haridusrobotid, veebirakendused ja nutiseadmed," ütles Suurmets. „Meil on hea meel, et nüüd on meil uute tahvelarvutite näol võimalusi veelgi, et laste meeskonna- ja koostööoskuse, matemaatilist mõtlemise, keele ja kõne ning loovuse arengule kaasa aidata."

Kui Krõllipesa lasteaias on olemas hea WiFi levi, siis teistes lasteaedades olukord nii hea ei ole. Linnavalitsus töötab selles suunas, et kõikides Viljandi linna lasteaedades oleks Wifi levi tagatud samal heal tasemel nagu on äsja renoveeritud Krõllipesa lasteaias.

 

Lähemalt: linnapea Madis Timpson, telefon 435 4711