Uudised ja teated

« Tagasi

Linnavalitsus kuulutas välja Vabadussõja mälestussamba riigihanke

22.02.2021

Foto: Jaan Riet, Viljandi Muuseumi Kogu

Viljandi linnavalitsus otsustas tänasel istungil korraldada riigihanke Viljandimaa Vabadussõjas langenute mälestussamba taasloomiseks ja paigaldamiseks Vabaduse platsile.

Linnavalitsus kuulutas välja riigihanke mälestussamba peatöövõtja leidmiseks. „Minu arvates on sümboolne, et kuulutasime Vabadussõjas langenute mälestussamba riigihanke välja just Vabariigi aastapäeva nädalal," ütles linnapea Madis Timpson. Ta lisas, et esialgseid taotlusi on aega esitada 10. märtsini ning linn loodab peatöövõtjaga lepingu sõlmida selle aasta jaanipäevaks.

Kui kõik läheb plaanipäraselt avatakse Viljandimaa Vabadussõjas langenute mälestussammas võidupühal, 23. juunil 2023 Vabaduse platsil.

Mälestussamba taastamist on võimalik veel ka toetada. „Kutsume endiselt üles viljandimaalasi ja siit pärit inimesi, ettevõtjaid ja organisatsiooni osalema mälestussamba taastamises, et ühisel jõul püstitada monument meie vabaduse eest võidelnutele," ütles linnapea Madis Timpson. Vabadussamba taastamiseks on 18. veebruari seisuga laekunud kokku 530 200,11€ annetusi. 

 

Lähemalt: Viljandi linnapea Madis Timpson, telefon 435 4711