Uudised ja teated

« Tagasi

Vabariigi aastapäeval jääb ära perepäev Vabaduse platsil, iseseisvusmanifesti ettelugemist saab jälgida ka veebi vahendusel

19.02.2021

Vastavalt Vabariigi Valitsuse korraldusele ja esmaspäevast kehtima hakkavatele täiendavatele piirangutele on muutunud 24. veebruaril Viljandis toimuva Eesti Vabariigi 103. aastapäeva sündmuse kava.

Vabariigi sünnipäeva tähistamine saab alguse plaanipäraselt 24. veebruaril kell 9.00 Viljandi kalmistute ja mälestusmärkide juures meenutades Eesti vabaduse eest võidelnud mehi ja naisi. Sellele järgneb kell 10 tänujumalateenistus Pauluse kirikus, kuid ära jääb traditsiooniline liputseremoonia.

Kell 11.15 loeb Viljandi linnapea Madis Timpson Viljandi kohtumaja ees ette Eesti iseseisvusmanifesti. Lisaks koha peal kuulamisele on võimalus iseseisvusmanifesti ettelugemist vaadata otseülekandena veebi vahendusel. Otseülekannet saab jälgida veebiaadressidel viljandi.ee ja sakala.postimees.ee.

Kell 12 Vabaduse platsil toimuma pidanud perepäev jääb aga ära. Seda seetõttu, et sündmuse ajal pole võimalik tagada osavõtjate piirarvu ega hajutatust, mis uute piirangute järgi peavad tervise huvides tagatud olema. 

Vabaduse platsil on võimalik terve päeva jooksul vaadata Viljandi Kunstikooli laste tehtud pea 200 sinist lindu, kes piiluvad lillekastidest. Samuti kaunistavad Vabaduse platsi lumemägesid sini-must-valged käsilipud, mida kontaktivabalt endale perekeskis jalutades kaasa võib haarata.

Tervise hoidmise huvides jääb ära ka loodusretk Peep Tobrelutsuga, kuid alates kella 12st on võimalus iseseisvalt külastada lossimägedes Tobrelutsu maastikukunsti installatsiooni „Helisev Mets". Väljapanekuga omal käel tutvumiseks on abiks näitust ja meloodiate muusikaajalugu tutvustavad lendlehed, mida autor Peep Tobreluts kohapeal külastajatele jagab. Heliinstallatsioon jääb avatuks vähemalt 24. veebruari õhtuni. 

Kell 14 on veebi vahendusel võimalik osa saada linna aastapreemiate üleandmisest. Sündmuse salvestust saab vaadata veebiaadressidel viljandi.ee ja sakala.postimees.ee. Selleks, et nii noored kui ka eakad sellest sündmusest ilma ei jääks, kutsume üles noori aitama vanemaid ja vanavanemaid videosalvestise vaatamisega.

Palume sündmustest osa saama tulla vaid juhul, kui olete täiesti terved!

Täpsem info sündmuse kohta lisandub jooksvalt Facebooki lehele https://www.facebook.com/events/804777113713404

 

Lähemalt: Sakala keskuse direktor Jaanus Kukk, telefon 59180003