Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Haridus- ja Noorteamet tunnustavad noortevaldkonna silmapaistvaid inimesi ja organisatsioone, nomineeritud on ka Viljandis tegutsevad noorte heaolusse panustajad.
Pikaajaline panus noortevaldkonda kategoorias on nominendiks Ege Enok
Ege on pikalt tegutsenud Viljandi Avatud Noortetoa juhina ning panustanud aktiivse kodanikuna Viljandi noorsootöö arengusse. Ege on oma süstemaatilisuse ja koostöötahtega kujundanud Viljandi noorsootööd ning kaasanud erinevaid osapooli. Ta on heas mõttes „nakatanud" Viljandi linna elanikke uskumusega, et noorsootöö on osa kogukonna heaolust. Lisaks on ta panustanud Eesti Avatud Noortekeskuste ühenduse juhatuse töösse ning olnud hea partner Viljandimaa Arenduskeskusele noorte ettevõtlikkuse teemal. Aastaid on Ege enda kanda võtnud ettevõtlikkust toetavad linnalaagrid, kus noored on lisaks teoreetilistele teadmistele saanud ka praktilise kogemuse ettevõtlikkuse arendamiseks. Oma pühendumusega ja pikaajalise noorsootöötajana oskab Ege märgata inimeste tugevusi ja neid võimestada ning sellel on oma roll, et täna on mitmed VANT ringijuhendajad need, kelle arengut on Ege ise noorsootöötajana toetanud.
Aasta noortekeskus kategoorias on nominendiks Viljandi Avatud Noortetuba
Viljandi Avatud Noortetuba (VANT) on käivitanud ülelinnalise võrgustiku, mis toetab noorte turvalisust, võrgustikutööd ja noorsootöötajate pädevust. VANT on algatanud ülelinnalise kampaania "Muutus algab minust", mis paneb keskenduma headusele ja märkamisele. Kampaania raames toimuvate sündmuste eesmärk on laiendada noorte maailmapilti, arendada sotsiaalseid oskuseid ja teadlikkust vaimsest tervisest ning enda ja teiste aitamisest mure korral. Noortega tegelevate spetsialistide teadlikkuse suurendamine noorte vaimse tervise toetamiseks on oluline samm noorte heaolu ja turvalisuse tagamisel. VANT korraldab regulaarselt sündmusi ja kohtumisi koostöös kohalike ametiasutustega, sealhulgas politsei, sotsiaalpedagoogide ja kohalike noorsootöö spetsialistidega, et suurendada noorte usaldust riigivõimu esindajate ja teiste ametlike institutsioonide vastu.
Viljandi Avatud Noortetuba on seotud kolme rahvusvahelise projektiga, mille ettevalmistusperiood on täies hoos. Koostööd tehakse Iirimaa, Soome, Kreeka, Saksamaa, Hispaania ja Rootsiga. VANT on loonud võimalusi noortele arvamuse avaldamiseks ja olla kaasatud otsustusprotsessidesse. Noorte arvamus ja sisend mängivad olulist rolli nii noortekeskuse igapäevase tegevuskava kujundamisel kui ka suuremate projektide algatamisel ja korraldamisel. Lisaks osalevad noored Viljandi [eel]arvamusfestivalil, kus nad saavad esitleda oma vaatenurki ja rääkida kaasa ühiskondlikel teemadel, arendades seeläbi oma kodanikuaktiivsust ja argumenteerimisoskust.
Lisaks on Aasta noor tegu kategoorias nominendiks Noortefestival "Arvamus avab uksi", mille peamisteks eestvedajateks olid küll Viljandi valla noored, kuid kuhu andsid oma panuse ka Viljandi linna noored ja noorsootöötajad.
Aasta noortesõbralik või nutikas tegu kategoorias on üheks nominendiks Rubiini platsi õppe- ja arendusprojekt (MTÜ Linnaelu)
Rubiini platsi arendamise projekt kutsuti ellu, et muuta Viljandi vanalinna elavamaks ning anda aastaid Viljandi vanalinna südames tühjalt seisnud asfaltplatsile parem väljanägemine ja uus funktsioon- muuta see kogukonna kokkusaamiskohaks, kus igas eas inimestel oleks hea vaba aega veeta. Projekti teine ja laiem eesmärk oli välja töötada näidisprotsess, kuidas erinevaid osapooli kaasates linnaruumi paremaks muuta ka olukorras, kus kohalikul omavalitsusel on väga piiratud rahalised võimalused avaliku ruumi kvaliteedi tõstmiseks.
Rubiini platsi kogukonna kokkusaamiskoha kujundamiseks käivitas MTÜ Linnaelu koostöös Viljandi Avatud Noortetoaga ja Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri õppetooliga õppeprojekti, kus osalesid Viljandi noored, vanalinna kogukonnaliikmed ja Maaülikooli maastikuarhitektuuri tudengid. Õppeprotsessi juhendasid tegevad eksperttaseme maastikuarhitektid Tajuruum OÜst ning Verte! maastikuarhitektuuribüroost. Samuti olid protsessi kaasatud Viljandi linnavalitsuse avaliku ruumi loomise eest vastutavad spetsialistid -linnakunstnik, haljastusspetsialist ja linnahoolduse juht, et kogukonnaliikmete ja tudengite ühisloominguna valmivad eskiislahendused oleksid kooskõlas ka linna ootustega. Õppeprotsessi tulemusena valmis neli eskiislahendust, mille pealt loodi kokku tervikprojekt ala arendamiseks. Samuti said kohalikud elanikud eskiisidega tutvuda ning ala arendamiseks kaasa rääkida juuni alguses toimunud avalikul arutelu.
Aasta tegija huvihariduses ja -tegevuses kategoorias on nomineeritud MTÜ Tantsutsoon juhataja ja õpetaja Egely Sarv
Egely on andnud noortele võimaluse esineda suurtel lavadel. Tema juhendamisel on Antsla valla noored saavutanud kõrgeid kohti tantsuvõistlustel ning olnud kaasatud erinevatesse suurprojektidesse nagu Võrumaa Arenduskeskuse EV106 vastuvõtt, Tartu2024 Antsla valla põhiprogrammi "Kirev Linda" perfomance Väike-Boose järvel jne. Egely on oma siira ja sõbraliku olemisega eeskujuks tantsunoortele, toetades neid eneseleidmise teekonnal ning julgustades neid ka ise tantse välja mõtlema. Noored kiidavad teda kui heasüdamlikku, lahket ja toredat juhendajat, kelle pühendumine noortesse ja tantsu on näha juba kaugelt. Tantsutunnis on Egely väga särav ja annab endast kõik, et noored tunneksid ennast hästi. Ta tunneb huvi noorte käekäigu vastu, toetab neid igal võimalusel, üritab probleemidele leida noortest lähtuva lahenduse, annab noortele palju võimalusi areneda ja proovida midagi uut, olles samal ajal toeks ja abiks ning kasvatades nendeenesekindlust. Endise noortevolikogu ja õpilasesinduse liikmena julgustab Egely oma töös noori kaasa rääkima olulistel teemadel.
Laureaadid selguvad 12. veebruaril toimuval "Noorte heaks tänu" pidulikul galal.