« Tagasi

Viljandi linn kaasas jõulukaartide tegemisse erivajadusega inimesed

Viljandi linnavalitsuse ja linnavolikogu tänavuaastased jõulukaardid valmisid koostöös MTÜ Singel Kodu kunstiringis osalejatega.

Erivajadusega inimeste poolt tehtud piltidest jõudis jõulukaartidele kaks viljandipärast ja värviküllast tööd. Kokku saatis linn tänavu välja 650 jõulukaarti.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul rõhutavad tänavused jõulukaardid Viljandile omaseid põhimõtteid nagu kaasamine ja kõigiga arvestamine. «Erivajadusega inimesed on alati meie keskel olnud ja on ka edaspidi. Usun, et mida rohkem me anname neile võimalusi erinevates tegevustes võrdsetena kaasa lüüa, seda tugevamaks muutub terve ühiskond ning ka erivajadusega inimesed ise,» rääkis linnapea.

Jõulukaartide illustratsioonid valmisid MTÜ Singel Kodu tegevusjuhendaja Tiina Zujenkovi abiga. «Kui linnavalitsuselt tuli ettepanek joonistada Viljandile jõulukaardi kavand, otsustasime seda teha võimalikult lihtsalt. Kõik osalejad said meenutada oskust joonistada pastellide ja värvipliiatsitega. Mõni julgem võttis kätte pintsli ja vanad head guaššvärvid. Meie tagasihoidlikud tüdrukud on oma piltide uue elu üle mõnusalt üllatunud ja natuke uhked ikka ka,» ütles Zujenkov.

MTÜ Singel Kodu tegutseb Viljandi linnas ning pakub töötamise ja igapäevaelu toetamise ning kogukonnas ja toetatud elamise teenust.

Lähemalt: Viljandi linnavalitsuse avalike suhete ja turismiameti juhataja Krista Kull, telefon 435 4730, e-post krista.kull@viljandi.ee