« Tagasi

Selgus Viljandi kaasava eelarve hääletuse võitja

Tänavuse Viljandi kaasava eelarve hääletuse võitis Viljandi Huvikooli ja Viljandi Kesklinna kooli esitatud rohelise seikluslinnaku idee, mis kogus 537 linlase toetuse.

Kokku anti tänavusel hääletusel 1887 häält, mis on Viljandi kaasava eelarve kuue aastase ajaloo teine tulemus. Hääletusest võttis osa 1297 viljandlast, kellel oli võimalus hääletada kuni kolme idee poolt.

Viljandi linnapea Madis Timpsoni sõnul võib heameelt tunda nii tänavuste ideede kui ka antud häälte hulga üle. «Need näitavad, et kaasav eelarve on viljandlaste seas jätkuvalt populaarne. Ideede vahel oli tõeline konkurents ja kogukonnad koondusid endale oluliste ettepanekute taha. Just nii üks demokraatlik protsess toimima peabki ja minul on väga hea meel, et linlased sellest aktiivselt osa võtsid.»

Linnapea lisas, et kaasavas eelarves ei tohiks keegi ennast kaotajana tunda. «Kõik esitatud ideed ja nendele avaldatud toetus näitavad linnavalitsusele, millised piirkonnad ja tegevused viljandlastele olulised on. Võiduidee teostamise kõrval paneme kindlasti ka teised ideed kõrva taha,» ütles Timpson.

Linnavalitsus kutsub rohelise seikluslinnaku idee esitajad peagi kohtumisele, et arutada plaani elluviimist. Kaasava eelarve reeglite kohaselt peab võiduidee teostama järgmise kalendriaasta jooksul.

Viljandi Huvikooli ja Viljandi Kesklinna kooli ettepanek on rajada Jakobsoni 47c kõrval asuvale rohealale mitmeotstarbeline seikluslinnak. «See pole ainult ronimise koht, vaid suurepärane võimalus veeta sisukalt aega ka koos perega ning nautida laste- ja noorte loomingut,» seisab idee kirjelduses.

Rohelise seikluslinnaku idee ja Viljandi kaasava eelarve tulemustega saab lähemalt tutvuda aadressil https://www.volis.ee/gvolis/osale/view/469?ettepanek=43903&kid=15215

Lähemalt: linnaarengu spetsialist Reet Alev, telefon 435 4767, e-post reet.alev@viljandi.ee