« Tagasi

Viljandi linnal on kriiside lahendamiseks plaan olemas

Kolmapäeval kogunes korralisele koosolekule Viljandi linna kriisikomisjon, kes kinnitas linna hädaolukorra lahendamise plaani ja arutas möödunud nädalavahetuse tormist saadud õppetunde.

Omavalitsustele on hädaolukorra lahendamise plaani loomine seadusega ette nähtud kohustus, kuid linnapea Madis Timpsoni sõnul on Viljandi üks väheseid Lõuna-Eesti omavalitsusi kellel see olemas on. «Nii politseinikud kui päästjad on välja toonud, et oleme oma plaanidega teistest kaugemale jõudnud. Tänaseks on kõik meie elutähtsate teenuste osutajad oma toimepidevuse plaanid esitanud ja linna kriisikomisjon need kinnitanud. Tunnustan Viljandi Veevärgi, Esro ja Eesti Keskkonnateenuste töötajaid ja linnavalitsuse ametnikke, kes nende kavade kallal vaeva on näinud,» ütles linnapea.

Kolmapäevasel koosolekul vaadati tagasi ka möödunud nädalavahetusele, kui tugev tuul Lõuna-Eesti omavalitsustes palju pahandust tegi. Olgugi, et Viljandi linnas marutuul olulist kahju ei põhjustanud, on linnapea sõnul teiste kogemustest siiski palju õppida. «Peame ka Viljandis mõtlema, mida teha ulatusliku elektri- või sidekatkestuse korral. Vaatan siin ka riigi otsa, kes peaks hindama, kas meie sideoperaatoritele esitatavad nõuded on piisavad selliste kriisidega toimetulekuks. Samuti peaks olema tagatud, et igas maakonnakeskuses on vähemalt üks tankla, kust ka elektrikatkestuse korral kütust saab. Samas annab mulle kindlustunnet see, et meie kohalikud asutused ja ettevõtted tegelevad aktiivselt eriolukordadeks valmistumisega,» rääkis Timpson.

Viljandi linna kriisikomisjon on korraliselt ja vajadusel erakorraliselt kogunev organ, kuhu kuuluvad linnavalitsuse, kohaliku pääste ja politsei, elutähtsate teenuste osutajate, haigla, kaitseliidu ja koguduse esindajad.

Lähemalt: majandusameti juhataja Riho Tipp, telefon 435 0771, e-post riho.tipp@viljandi.ee