« Tagasi

Viljandi linn saadab uutele ilmakodanikele hõbelusikad raamatukappi

11.02.2021

Traditsioonilise uute ilmakodanike vastuvõtu asemel saavad väiksed linlased sel korral tervituspakid kätte Viljandi linnaraamatukogu raamatukapist.

Viljandi Linnavalitsus soovib beebisid ja nende vanemaid kaitsta ja ei korralda ka sel korral traditsioonilist väikeste linlaste vastuvõttu. Kui eelmise aasta kolmandas kvartalis sündinud ilmakodanikud said pakid kätte pakiautomaadist, siis neljandas kvartalis sündinud 34 uut viljandlast ootab Viljandi linnaraamatukogu 110. sünnipäeva puhul tervituspakk raamatukapis.

Raamatukapist paki kättesaamine käib täpselt nii nagu pakiautomaadist paki välja võtmine. „Paki saajale tuleb SMS uksekoodi ja paki kapis olemise tähtajaga," ütles linnaraamatukogu direktor Reet Lubi, „Kood tuleb sisestada raamatukapi paneelile, siis avaneb uks ja paki saab välja võtta."  Tervituspakid pannakse uute ilmakodanike poole teele kolmes osas.

Pakis ootab 14 tüdrukut ja 20 poissi lisaks hõbelusikale ka Viljandis valmistatud beebitekki, tervituskaart ja raamat „Pisike puu", mille on välja andnud Lastekirjanduse Keskus kultuuriministeeriumi rahastusega.