« Tagasi

Viljandi linn saab kaasava eelarve

Volikogus vastavasisulist eelnõud ette kandnud volikogu esimees Randel Länts sõnas, et kaasava eelarvemenetluse näol on tegemist hea võimalusega tuua kohaliku elu juhtimine inimestele lähemale. «Kaasava eelarvemenetluse eesmärkideks on parandada kogukonna arusaama linnaeelarvest ja selle kujunemisest, parandada kogukondadevahelist koostööd ja viia ellu mõni uus idee või leida lahendus mõnele olulisele valupunktile linnas,» lausus Länts.

Muuhulgas seadis volikogu linnavalitsusele ülesandeks töötada 10. augustiks välja kord, mille järgi hakatakse kaasavat eelarvemenetlust teostama. Volikogu esimehe sõnul saab selleks ajaks selgeks, kuidas projektide esitamise ja nende üle hääletamise protsess välja hakkab nägema. «Soovime, et teostamisele minev idee saaks linnarahvalt võimalikult laiapõhjalise toetuse. Selleks seadsime volikogus tingimuse, et realiseerime idee vaid juhul, kui see saab rohkem kui 200 poolthäält,» sõnas Länts.

Mullu Tartus läbi viidud kaasava eelarvemenetluse käigus kogus kõige rohkem toetajaid ehk 635 häält investeering linna kultuurikvartali heli-, valgus- ja videotehnikasse.

«Kaasava eelarvemenetluse käigus esitatava idee tulemusena realiseeritav objekt peab linnaeelarve mõistes liigituma investeerimistegevuseks. Objekt peab olema Viljandiga seotud, pakkuma avalikku hüve ja olema linnaruumis avalikus kasutuses. Samuti ei tohi objektist tekkida ebamõistlikke kulusid linna järgnevate aastate eelarvetele,» selgitas Länts tingimusi, millele edukas projekt peab vastama.

Täpsemalt: Viljandi Linnavolikogu esimees Randel Länts, telefon 50 84 537, e-post randel.lants@sotsdem.ee