Uudised ja teated

« Tagasi

Teeme Ära talgupäevade raames saab Viljandi järv prügist puhtaks

27.04.2021

Üle-eestiline Teeme Ära talgupäev toimub sel aastal 1. mail, kuid rangelt 2+2 reeglit järgides. Viljandi linnas toimuvate talgupäevade ühe aktsioonina plaanitakse 1. ja 2. mail puhastada prügist Viljandi järv.

Järve puhastamise eestvedaja Sulev Jamsi sõnul vajab järv hädasti prügist puhtaks saamist. „Viljandi järvel on aastaid korraldatud sõude- ja veemootorispordi võistluseid, millest on kogunenud järve põhja hulganisti poide ankruid ja ankrute nööre," sõnas Jams, „Samuti on veepõhjas olevate betoonplokkide nööride külge aastatega palju kalameeste lante kogunenud."

Jamsi sõnul on plaan puhastada järv poidest, poide ankrute nööridest ning muust prahist, mida veest leida võib. 1. mail on plaanis puhastada järve Viiratsi poolne osa ning 2. mail asutakse puhastama Männimäe poolset osa. Kogu järvepraht tuuakse kaldale, ladustatakse hunnikusse ja koristatakse.

Järve puhastama on appi kutsutud Tallinnas tegutseva sukeldumiskeskuse Maremark 14-16 sukeldujat. Sukeldujate ohutuse tagamiseks on vaja koristuse ajaks osa järvest paadiliiklusele sulgeda. Seega on 1. mail võimalik viibida järve Männimäe poolses osas ning 2. mail on nii kalameestele kui teistele soovijatele avatud järve Viiratsi poolne osa. „Vette paigaldatakse märgistusega lipud, mis annavad vees liiklejatele märku, et sukeldujad on järve põhjas. Samuti paigaldatakse kaldale Teeme Ära aktsioonist informeerivad sildid," lausus linnavalisuse keskkonnaspetsialist Villem Kutti, „Palume linnakodanikelt, eriti kalameestelt, nendel päevadel mõistvat suhtumist. Aitame üheskoos Viljandi kauni järve prügist puhastada!"

 

Lähemalt: keskkonnaspetsialist Villem Kutti, telefon 435 4718