Uudised ja teated

« Tagasi

Linnavalitsus plaanib lammutada amortiseerunud ja ohtlikuks muutunud rotundi

Foto (Claid Ježov): Liikuv jää tekitas Viljandi järvel asuvale rotundile kahjustusi, mida taastada enam võimalik ei ole.

10.05.2022

 

Kevadel tekitas liikuv jää Viljandi järvel asuvale rotundile ja sellele viivale sillale kahjustusi, mis on suuremad, kui esialgu arvati. Seetõttu plaanib linnavalitsus rajatise veel sel kevadel lammutada ning järgmisel aastal uue ehitada.

„Meile tundus esmapilgul, et jää on kergitanud ja selle tagajärjel murdnud sillaosa horisontaalpalke, mida on võimalik taastada. Kui aga spetsialistid objektiga tutvumas käisid, selgus, et nii silla kui rotundi horisontaalpalgid on terves ulatuses rohkemal või vähemal määral mädanenud," selgitas abilinnapea Kalvi Märtin, „Samuti on jää lükanud nii rotundi kui silla vees olevaid vertikaalseid aluspalke kalda poole, mistõttu on need viltu ja konstruktsioon ohtlik. Ka need on mädanenud."

Linnavalitsus plaanib veel sellel kevadel rotundi lammutada ja kaldal oleva käigusilla kahjustada saanud laudise taastada. Sel aastal plaanitakse asuda ka uut lahendust projekteerima, et 2023. aasta suveks uus rotund valmis ehitada.

 

Lähemalt: taristu- ja heakorrateenistuse juht Claid Ježov, telefon 435 4714, e-post claid.jezov@viljandi.ee