Uudised ja teated

« Tagasi

Linnavalitsus asus Tartu tänava ehitajat otsima

07.06.2021

Linnavalitsus kuulutas täna välja riigihanke Tartu tänava rekonstrueerimiseks Tallinna ja Lossi tänava vahelisel lõigul.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul on Tartu tänav üks Viljandi peatänavaid, mis veel uuendamist vajab. „Otsustasime teha ühe peatänava taas korda ja rekonstrueerida korraga terve tänavalõigu. Selleks, et nii liiklus kui parkimine kesklinnas paremaks muuta," sõnas Timpson. Rekonstrueerimistööde käigus uuendatakse Tartu tänav Tallinna tänavast Lossi tänavani kogu laiuses. Ehitustööd hõlmavad ka parklaid ning Tartu tänava äärset haljastust.

 

Timpson lisas, et peatänavate uuendamine on linnavalitsuse prioriteet ning sellel aastal algavad ehitustööd ka Uuel tänaval. „Viljandi keskväljak ja selle ümbrus on saanud täiesti uue ilme. Rekonstrueeritud on nii Tallinna tänav kui Tasuja puiestee ning käimas on Vaksali tänava ja sinna kerkiva tunneli ehitus. Suvel alustame Tartu tänava ehitamisega ning pärast Uue tänava ehitustöid, saab Viljandis renoveeritud ka teine peamagistraal," sõnas Timpson.

Tartu tänava rekonstrueerimist alustatakse plaanide järgi juuli lõpus ning tänav saab valmis oktoobrikuu lõpuks. Ehitustööde eeldatav maksumus on 600 000 eurot.

 

Tartu tänava asendiplaan

 

Lähemalt: haldusameti juhataja Andres Mägi, telefon 435 4752; teede spetsialist Heikki Teearu, telefon 5333 8223