Uudised ja teated

« Tagasi

Linnavalitsus asub Viljandis parkimist kontrollima

Foto (Kristi Kangilaski): Hoiatuskiri, millega linnavalitsus valesti parkimisele esmalt tähelepanu juhtima hakkab. 

10.05.2022

Viljandi linnavalitsus hakkab tänasest koostöös politseiga linna tänavatel parkimist kontrollima.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul teeb linnavalitsus seda selleks, et parkimises korda luua. „Meie eesmärk ei ole inimestele trahvi teha. Viimastel aegadel on aga valesti parkimist ja liiklusmärkide eiramist linna tänavatel näha liiga palju. Oleme lootnud ikka inimeste mõistlikkuse peale, aga minu hinnangul on kriitiline piir ületatud. Inimestel on arusaam, et valesti parkimist ei kontrollita ja justkui ei karistatagi. Meie eesmärk on see veendumus ümber lükata, sest tihti tekitab ignorantsus parkimist keelavate märkide suhtes ja ebasobivas kohas parkimine liiklusohtlikke olukordi. Et seda olukorda kontrolli alla saada, otsustasime koostöös politseiga selle probleemi ette võtta," lausus linnapea.

Timpsoni sõnul ei hakka linnavalitsus aga kohe trahve välja kirjutama. „Sel ja ka järgmisel nädalal pöörame sõidukijuhtide tähelepanu valesti parkimisele hoiatuskirjaga. Kui aga liiklusmärkide eiramine on korduv ja olukord linnas ei parane, siis teeme rikkujatele edaspidi juba hoiatustrahvi," sõnas linnapea. Trahvi suurus valesti parkimise eest on 20 eurot.

Viljandi politseijaoskonna juhi Margus Sassi sõnul on liiklusjärelvalve politsei ja omavalitsuse ühine asi. "Võtame teema ka omalt poolt fookusesse ning vahetame linnaga aktiivselt informatsiooni rikkumistest, mille ise politseitöö käigus oleme avastanud või millest linnakodanikud meile märku on andnud," ütles Sass.

Linnavalitsus hakkab valesti parkimisele esmalt tähelepanu juhtima hoiatuskirjaga, millel on näha Viljandi tunnusmärgilt ja teepervedelt tuttav kassifiguur. Hoiatusteate kujundas linnakunstnik Kristi Kangilaski.

 

Lähemalt: linnasekretär Ene Rink, telefon 435 4720, e-post ene.rink@viljandi.ee