Uudised ja teated

« Tagasi

Kõigil soovijatel on võimalus end Sakala keskuses etteregistreerimata vaktsineerida

11.01.2022

Koostöös linna ja Viljandi haiglaga saab igal jaanuarikuu teisipäeval ja kolmapäeval Sakala keskuses etteregistreerimata vaktsineerida.

Vaktsineerimine toimub Sakala keskuse I korruse jalutussaalis kell 16-19. Teha saab nii esimesi, teisi kui tõhustusdoose.

Lisaks teisipäevadele ja kolmapäevadele saab Haigekassa toel etteregistreerimata vaktsineerida Sakala keskuses ka sel ja järgmisel laupäeval, 15. ja 22. jaanuaril kell 10-14.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul on Sakala keskuses vaktsineerimispunkti avamine hea võimalus vaktsiini saamiseks. „Oleme koos Viljandi haiglaga püüdnud muuta vaktsineerimise inimestele võimalikult mugavaks ja lihtsasti kättesaadavaks. Arvestades talviseid ilmaolusid otsustasime tuua vaktsineerimise Vabaduse platsilt Sakala keskusesse, et inimestel oleks soojem ja mugavam oma süstimise korda oodata," ütles linnapea, „Nüüd on aga linlaste ja miks mitte ka linnas omi asju ajavate inimeste kord sellest võimalusest kinni haarata. Kutsungi inimesi üles oma sõpru ja tuttavaid sellest võimalusest teavitama, et info jõuaks kõigini, kes end vaktsineerida soovivad."

Sakala keskuses on vaktsineerimiseks saadaval kolm vaktsiini – Pfizer, Moderna ja Janssen. Tõhustusdoose tehakse Pfizeri ja Moderna vaktsiinidega, sõltumata sellest, mis vaktsiiniga on tehtud eelmised doosid.

Tõhustusdoosiga vaktsineerimiseks peab olema Pfizeri, Moderna ja Astra Zeneca vaktsiinide puhul eelmisest doosist möödas kolm kuud ning Jansseni vaktsiini puhul kaks kuud. Tõhustusdoose ei tehta 12-17aastastele.