Uudised ja teated

« Tagasi

Aia- ja haljastusjäätmete teine tasuta veoring algab 9. mail

06.05.2022

Viljandlaste aia- ja haljastusjäätmete teine äraveoring algab esmaspäeval, 9. mail ning kestab 13. maini.

Viljandi linn on jaotatud veopäevade alusel viieks piirkonnaks. Äravedu toimub piirkonniti eri nädalapäevadel.

 

Veopäevade kava ja piirkonnad on märgitud kaardil.

E – 9. mai

T – 10. mai

K – 11. mai

N – 12. mai

R – 13. mai

 

Aia- ja haljastusjäätmete äraveoga hea tulemuse saavutamiseks on vajalik väga täpselt jälgida etteantud nõudeid. Oksad tuleb koguda eraldi, lõigata kuni 1,3 meetri pikkuseks ja kokku siduda. Puulehtede, tõrude ja muude aiajäätmete kogumisel tuleb arvestada, et koti raskus ei ületaks 25 kilogrammi.

Seotud oksad ja jäätmekotid tuleb tõsta kinnistu piiridest välja äraveole eelneval päeval, sest auto sõidab kogumispäeval piirkonnast läbi ühe korra ja kui kogumine toimub hommikul, siis pärastlõunal välja toodud lehekotti samal nädalal enam ära ei viida. Pannes lehekoti valmis veole eelneval päeval ei jää see järgmist veokorda ootama.

Lehekotid ja oksapundid tuleb kindlasti tõsta kinnistuga külgnevale tänavaalale või kinnistu mõttelisele piirile eeldusega, et puudub kogumist takistav piire. Jäätmeveoauto teie kinnistule ei sõida ja lehekotte hoovist ära ei koristata. Juhime tähelepanu ka sellele, et lehti ja oksi ei veeta ära ühel ja samal ajal. Põhjus on erinevates jäätmekäitluse tehnoloogiates. Seega ei ole vaja muret tunda, miks oksad viidi ära, aga lehed jäeti maha.

Kogutud okste ja lehekottide asukohta ei ole vaja eelnevalt registreerida. Tasuta viiakse oksad ja lehepraht ära Viljandi linna haldusterritooriumil olevate elamute (kortermajad, ridaelamud ja eramud), lasteaedade ning üldharidus- ja huvikoolide territooriumitelt.

Et vältida segaolmejäätmete lehekotti peitmist, lõigatakse kotid enne tühjendamist katki. Kui lehtede ja haljastusprahi seest leitakse segaolmejäätmeid, siis neid kotte tasuta ära ei viida.

Aia- ja haljastusprahi tasuta äravedu ei ole kohustus, vaid võimalus jäätmetest tasuta vabaneda. Keskkonnasäästlikum on vähemalt osa aiajäätmeid kompostida oma kinnistul ning mitte anda üle neid vedamiseks jäätmejaama.

Eraisikud, kelle elukoht Rahvastikuregistri andmetel on Viljandi linnas, saavad aia- ja haljastusjäätmed tasuta üle anda ka jäätmejaama. Viljandi jäätmejaam asub aadressil Pärnu maantee 36 ning on avatud E-R kella 9-18, L 9-15, telefon 4355025.

Viljandi linna jäätmehoolduseeskirja järgi võib aia- ja haljastujäätmeid oma kinnistul põletada vaid Lõuna-Eesti Päästekeskuse Viljandimaa Päästepiirkonna loal.

 

Lähemalt: keskkonnaspetsialist Villem Kutti, telefon 435 4718, e-post villem.kutti@viljandi.ee