« Tagasi

Viljandi suurim lasteaed alustab õppeaastat uuenenud hoones

Reedel, 28. augustil kell 12 avatakse Viljandis põhjalikult ümber ehitatud Mängupesa lasteaiahoone. Üle 3,6 miljoni euro maksma läinud ehitus on viimaste aastate suurim linnaeelarvest tehtud investeering.

13 rühma ja üle 230 lapse mahutav lasteaiahoone läbis täieliku uuenduskuuri, sealhulgas tehti hoonele juurdeehitus ja kaasajastati õueala.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul on lasteaiahoonete korda tegemine linnavalitsuse jaoks prioriteetne valdkond. „2017. aastal ametisse asudes tegin ringkäigu kõigis linna allasutustes. Just lasteaedades paistis silma kõige suurem vajadus põhjalike investeeringute järele. Mul on hea meel, et Viljandi suurim lasteaiahoone on nüüd uue kuue saanud. Kindlasti jätkab praegune linnavalitsus lasteaedade korda tegemist seni, kuni kõik linna lapsed saavad areneda ja kasvada kaasaegsetes tingimustes," ütles Timpson.

Viljandi Krõllipesa lasteaia direktor Margit Suurmets ütles, et renoveeritud hoone loob lasteaiaperele palju uusi võimalusi. „Suurim muutus meie jaoks on erinevate tegevustubade olemasolu. Kokku on meil nüüd neli kindla suunitlusega tegevustuba: robootika-, kunsti-, muusika- ja tunnetustuba, mis annavad võimaluse muuta lapse päev mitmekesiseks ja põnevaks. Lisaks on meil võimla, millest lasteaed on aastaid puudust tundnud ning suur ja uhke muusikasaal, mis avaneb terrassile". Direktori sõnul on lasteaia siseõu kujundatud nii, et seal oleks võimalik läbi viia erinevaid õuesõppe tegevusi. „Õueala on kaasaegne ja avar, erinevatele vanustele tegevust pakkuv. Lahenduse leidis ka parkimiskorraldus, loodud parkla on eemal suurest liiklusest ja tunduvalt turvalisem, kui varasem tänava äärde parkimine," rääkis Suurmets.

Ehituse peatöövõtja oli AS Tartu Ehitus. Tööde kogumaksumus koos käibemaksuga oli 3 633 799 eurot, sellest 3 152 665 tuli Viljandi linnaeelarvest ning 481 134 euroga toetas energiatõhususe tõstmist Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

Lisainfo:

Johan-Kristjan Konovalov

Viljandi Linnavalitsus

Avalike suhete spetsialist

5669 7042