« Tagasi

Viljandi kesklinnas algavad esmaspäeval ehitustööd

Esmaspäeval algavad Viljandi kesklinnas Vabaduse platsi ja sellega külgnevate tänavate ehitustööd. Töid tehakse etapiti ja need saavad valmis novembriks.
 
Viljandi linnapea Madis Timpsoni sõnul algab ehitus plaanipärselt ning koroonaviirusest tingitud eriolukord tööde tegemist ei takista. "Kõik ettevalmistused on tehtud. Töövõtja Tallinna Teede AS on meile kinnitanud, et eriolukorra meetmed ehitamist ei takista, sest ehitusplatsil tegutsevad töölised enamasti üksteisest eraldi. Kinnitus ehitustööde lubamiseks on saadud ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist," rääkis linnapea. Ta lisas, et eriolukorra tingimustes on oluline, et jätkaksime võimalikult palju tavapäraste tegevustega ning ei jätaks katki planeeritud investeeringuid. "Just selliste suurte taristuprojektide kaudu aitame turgutada meie majandust," ütles Timpson.
 
Tööde esimene etapp kestab 30. märtsist kuni 18. juunini ja puudutab Tallinna ja Vaksali tänavat ning Tasuja puiesteed, kus tehakse algust kõnniteede, sõidutee ja trasside ehitusega. Vaksali tänaval on tööde esimeses etapis kavas Tasuja-Kaalu lõigu ehitus spordihoone poolses küljes. Tallinna tänava vanalinna poolne kõnnitee valmib aprilli lõpuks, kaubamaja poolse kõnnitee ehitus algab mai keskel ja see valmib juuni lõpuks. Sõidutee ja trasside ehitus kestab aprilli keskpaigast kuni augusti lõpuni.
 
Ajutine liikluskorraldus hakkab kehtima esmaspäevast, 30. märtsist ning muutub vastavalt töö etappidele. Muudatustest antakse märku ajutiste liiklusmärkidega, lisaks saab muudatustega tutvuda ehituse infolehel www.viljandi.ee/kesklinn2020. Samal lehel asub ka kogu ehituse ajakava.
 
Kohalikud elanikud ja ettevõtjad pääsevad oma kinnistutele ligi mööda Tallinna tänava Vabaduse platsi poolset külge.
 
Viljandi linnakeskuse avaliku ruumi kaasajastamine läheb maksma 3,1 miljonit eurot ja seda toetab 2,72 miljoni euroga Euroopa Regionaalarengu Fond.
 
Lisainfo ja küsimused:
Marek Rand, Tallinna Teede AS-i projektijuht, marek.rand@ttas.ee, 5680 4842
Riho Tipp, Viljandi linnavalitsuse majandusameti juhataja, riho.tipp@viljandi.ee, 435 0771