« Tagasi

Viljandi keskkonnaspetsialisti nörritab linlaste prügikäitlemine

Linnas ringi liikudes on märgata, et pakendikonteinerid ajavad üle ääre ning on tihti vale prügiga täidetud. Linlaste usin prügi sorteerimine on küll tore, sest seeläbi aitavad kõik kaasa puhatama elukeskkonna loomisele. Hädas ollakse nende prügistajatega, kes viskavad konteineritesse ebasobivaid jäätmeid.

Keskkonnaspetsialist Villem Kutti sõnul on kurb see, et kõikide nende tublide linnakodanike vaev läheb raisku kui pakendikonteineritesse pannakse sinna mitte kuuluvaid jäätmeid. Lisaks sellele riivavad silma arvukad prügikotid, mis on poetatud konteinerite kõrvale maha. Seda tehakse vaatamata sellele, et konteinerite peal olevad kleepsud lihtsustavad tarbijal  pakendite sorteerimist.

Olgu siinkohal meelde tuletatud, et konteinerite tühjendajatel pole kohustust mahuti kõrvalt jäätmeid kokku korjata. Selleks tuleb linnal tellida lisavedu, mille kulud kaetakse maksumaksjate poolt.

Kui  linnakodanik märkab ebaseaduslikku või keelatud prügistamist, siis tuleks sellest teada anda konteineri peal oleval telefoninumbril või helistada linnavalitsuse keskkonnaspetsialistile või täita vorm Viljandi kodulehel "Teavita probleemist".

http://www.viljandi.ee/jaatmeinfo

 

Lähemalt: Villem Kutti, linnavalitsuse keskkonnaspetsialist, 435 4718

 

Lugupidamisega

Krista Kull

avalike suhete ja turismiameti juhataja