« Tagasi

Liikluskorralduse muudatused Viljandi kesklinnas alates 12. oktoobrist

Liikluseks suletakse Vaksali tänava see osa, mis jääb Hariduse tänava uue ringristmiku ja Paala tee ringristmiku vahele, mõlemad ringristmikud ise jäävad avatuks. Sellega on suletud ka Leola ja Vaksali tänavate ristmik.

 

Kogu kesklinna poolt kulgev liiklus suunatakse Hariduse tänavale ja Reinu teele, mille kaudu saab sõita Männimäe suunal ning samuti tagasi kesklinna poole. Seetõttu muudetakse Reinu tee ja Hariduse tänavad ajutiselt kahesuunaliseks.

Mõlemal tänaval keelatakse ka parkimine, seega palutakse eriti kohalikel elanikel ja ettevõtete töötajatel, aga ka ülejäänud sõidukijuhtidel, sellega arvestada. Reinu teed ja Hariduse tänavat kaudu hakkavad liikuma ka liinibussid, Reinu teele rajatakse ka ajutised bussipeatused. Teede spetsialist Heikki Teearu sõnul kehtib selline liikluskorraldus esialgu ligikaudu viis nädalat. „Edasine tööde kulg sõltub eeskätt ilmastikuoludest," sõnas Teearu.

 

Viljandi gümnaasiumi juurde pääsemiseks tuleks kasutada Vana-Vaksali tänavat, kus on avatud ka parklad ning seal saab seal õpilasi rahulikult autodest välja lasta. Gümnaasiumi juurde tulijatel palume valida selline sõidutrajektoor, mis võimaldab läheneda Vana-Vaksali tänavale Paala tee ringristmiku poolt.

 

Samal päeval avatakse liikluseks suurem osa Tallinna tänavast ning Vaksali tänav kuni Hariduse tänava uue ringristmikuni. Liinibussid hakkavad liikuma taas oma tavapärasel teekonnal ning kasutusse võetakse linlastele juba tuttavad Bussijaama, Raamatukogu ja Vabaduse platsi bussipeatused.

Leola, Kivi, Köleri ja Savi tänavate kaudu esmaspäevast enam ühistranspordiliinid ei liigu.

 

Tavaliiklejad peavad siiski Tallinna tänaval arvestama veel mõningase läbipääsu piiranguga Uue tänava ja Jakobsoni tänava vahelises lõigus. Uuelt tänavalt tulles saab küll sooritada parempöörde Tallinna tänavale, aga vasakule tavaliiklejaid veel ei lubata. Samuti ei lubata liiklejaid Tallinna tänava sellesse lõiku Jakobsoni tänava poolt tulles. Nimetatud piirang kehtib seetõttu, et selles lõigus on veel vaja ehitada kõnniteed. Tallinna tänaval liiklejatel tuleb piirangutega arvestada vähemalt 25. oktoobrini.

 

Linnavalitsus palub olla liikluses tähelepanelik ja kannatlik ning jälgida ajutisi

liikluskorraldusmärke!

SKEEMID

Vaksali-Leola-Tallinna-Hariduse-Reinu_üldskeem

Uus-Tallinna-Uku ristmik

Riia-Reinu-Hariduse_Bussid

Reinu tee

Busside liikumised:

 

https://transport.viljandimaa.ee/2020/10/09/busside-liikumine-viljandis/

 

 

Lähemalt: teede spetsialist Heikki Teearu, telefon 5333 8223

 

 

 

Lugupidamisega

Krista Kull

avalike suhete ja turismiameti juhataja