« Tagasi

Laienev tänavaehitus muudab Viljandi liiklust

Ehitusjärelevalve Pikk Silm OÜ esindaja Riho Koost, Viljandi linnapea Madis Timpson ja ehitaja Tallinna Teede AS-i juhatuse esimees Jüri Läll allkirjastasid Tallinna tänava ehituslepingu 21. mail.

 

 

Kolmapäeval algab Viljandis Tallinna tänava ehitus Tartu ja Uue tänava vahelisel lõigul. Liiklejad peavad ehituse ajal arvestama oluliste muudatustega linna liikluskorralduses.

Remonditavas lõigus on liiklus täielikult suletud. Uuelt tänavalt saab Tallinna tänavale teha ainult parempööret. Tallinna poolt tulles saab teha vasakpööret Uuele tänavale.

Jakobsoni ja Tallinna tänava ristmik jääb avatuks vaid turu poolt Viiratsi poole suunduvale liiklusele.

Ühistransport suunatakse ümber Uku ja Leola tänava kaudu. Leola tänavale tulevad ajutised bussipeatused. Täielikult jääb kasutusest välja Turu tänava Kivi tänava poolne bussipeatus, mis asendatakse ajutise peatusega Leola tänaval. Kõigisse ajutistesse peatustesse paigaldatakse bussiajad ja info selle kohta, mis bussid seal peatuvad.

Kolmapäeva hommikul lülitatakse välja Tallinna tänava valgusfoorid nii Jakobsoni kui ka Uue tänava ristmikul ja liiklemine toimub ajutiste liiklusmärkide järgi.

Kohalikud elanikud ja ettevõtted pääsevad oma kinnistutele läbi ehitusala, järgides ehitaja juhiseid.

Linnapea Madis Timpson ütles, et tänavune suvi on Viljandis liiklejatele keeruline, kuid see-eest saab korraga valmis ehitatud suur lõik linna peatänavast. „Kõige olulisem on silmas pidada ehituse lõppeesmärki, milleks on korras ja kaasaegne linnaruum. Tallinna tänav, mis on meie peatänav, saab sügiseks Vabaduse platsist kuni Uku keskuseni täielikult korrastatud. Loodan, et liiklejad mõistavad, kui oluline see ehitus Viljandi jaoks on ja varuvad sõitudeks piisavalt aega ja kannatust," rääkis Timpson.

 

Ehitus laieneb ka Vaksali tänaval

Juba kevadest saati Vabaduse platsi ümber käivad ehitustööd liiguvad sel nädalal Vaksali tänava Kaalu ja Hariduse tänava vahelisele lõigule. Nimetatud lõik suletakse liikluseks kogu ulatuses. Hariduse tänavalt tulles saavad liiklejad sooritada ainult vasakpööret. Kaalu tänavalt ei pääse Vaksali tänavale ega vastupidi.

 

Vanalinna pääseb mööda väiksemaid tänavaid

Seoses ehitusalade laienemisega hakkab vanalinna pääsema Kraavi, Oru ja Pika tänava kaudu. Vanalinnast välja pääseb lisaks eelmainitud tänavatele ka Lossi tänava kaudu ja Tartu tänavalt suunaga Tartu poole.

Need liiklejad, kes alustavad sõitu Tartu tänava Lossi ja Tallinna tänava vahelises lõigus, peavad tegema vasakpöörde Tallinna tänavale ja sõitma vanalinnast välja läbi Kauba ja Lossi tänava. Selline liikluskorraldus kehtib kuni 6. juulini, kui taas avatakse Kaalu ja Vaksali tänava ristmik.

Pärimusmuusika aida juurde pääseb mööda Talli tänavat. Kuni 26. juunini, kui algavad Vabaduse plats 6 hoone lammutustööd, pääseb aida juurde ka Tallinna tänavalt.

Linnavalitsus palub liiklejatel jälgida kogu linnas ajutisi liiklusmärke ja ehitajate märguandeid. Sõitude jaoks tasub varuda tavapärasest rohkem aega. Võimalusel palutakse vanalinna ja ehituspiirkonda mitte autoga tulla, vaid kasutada alternatiivseid liiklusvahendeid või käia jala.

Tallinna tänava ehitus läheb maksma 1,23 miljonit eurot ja seda rahastatakse riigieelarvest. Lisaks sellele on käimas Vabaduse platsi ja seda ümbritsevate tänavate ehitus, mis maksab 3,1 miljonit eurot ja mida toetab 2,72 miljoni euroga Euroopa Regionaalarengu Fond. Tänavaid ehitab Tallinna Teede AS.

 

Rohkem infot ja liiklusskeemid leiab aadressilt www.viljandi.ee/kesklinn2020

 

Lähemalt:

Viljandi linnavalitsuse teede spetsialist Heikki Teearu, telefon 435 4715, e-post heikki.teearu@viljandi.ee

Tallinna Teede AS projektijuht Marek Rand, telefon 5680 4842, e-post marek.rand@ttas.ee