Uudised ja teated

« Tagasi

Viljandi trepimägi värvub enneaegse sünni päeva puhul sirelilillaks

Foto (Jaan Männik): Eelmisel aastal värvusid enneaegse sünni päeva puhul sirelilillaks lossimäed.

16.11.2022

Homme, 17. novembril tähistatakse üle maailma enneaegse sünni päeva. Viljandi linnavalitsus avaldab enneaegselt sündinud lastele ja nende peredele toetust andes sirelililla tooni trepimäele.

Abilinnapea Kalvi Märtini sõnul osaleb linnavalitsus aktsioonis eesmärgiga avaldada austust kõige varem ja väiksemana sündinud lastele ja nende peredele. „Otsustasime eelmisel aastal aktsioonist osa võtta ja sellest traditsiooni kujundada, et tunnustada selle päeva väikeseid kangelasi, keda on meie ümber arvatust rohkemgi. Ka minul on perekonnas enneaegselt sündinud lapselaps, kes on justkui väike ime," ütles abilinnapea, „Kutsun viljandlasi homme õhtul linnas jalutama, et samuti sellest toetusavaldusest osas saad ja võtma hetke, et nende laste peale mõelda."

Valgust saab näha 17. novembri õhtul kell 17-23. Sirelilillat tooni aitab linna tuua Rene Liivamägi koostöös osaühingutega Eventech ja RGB ning Maaelu Edendamise Sihtasutusega.

Sirelililla on enneaegse sünni tunnusvärv, mis kannab endas õrnust ja erakordsust. Sirelilillade tulede kampaaniast võtab osa enam kui 60 riiki üle maailma. Eesti osaleb sel aastal aktsioonis juba kümnendat korda ning Viljandi linn teist korda.

Sirelilillade tulede aktsioonis on osalema oodatud kõik, kes soovivad avaldada toetust enneaegselt sündinud lastele ja nende peredele. Toetusvärvides valgustust võib luua ka oma kodu akendele või majale. Aktsioonis osalemisest saab teada anda lehel https://www.enneaegsetepaev.ee/


Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 792

Pindala: 14,65 km2

Sünnid augustis: 16

Registreeritud töötuid: 404

Töötusprotsent: 5,6%*

Vabad töökohad: 159*

Keskmine palk: 1404 eurot*

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad