Uudised ja teated

« Tagasi

Viljandi rahvatantsu juht Maie Tammemäe sai presidendilt tunnustuse

 

Maie Tammemäe, kes on tunnustust saanud nii pedagoogilise tegevuse kui rahvakunsti kandja rolli eest, sai Ullo Toomi nimelise rahvatantsustipendiumi, mis anti üle pidulikult Tallinna Raekojas.

„Maie on rahvatantsu pannud kogu oma hinge ja rajanud pea 60 aastase karjääri jooksul teed paljudele praegustele Viljandi tantsuõpetajatele. Viljandi on uhke, et mitme põlvkonna õpetamisel edasi antud kogemused, teadmised ning pühendumus on saanud riikliku tunnustuse, " Sõnas linnapea Madis Timpson.

Maie Tammemäe on rahvatantsuõpetaja alates 1967/1968. õppeaastast, mille jooksul on ta tantsupidudele viinud sadu tantsulapsi. Maiet kirjeldatakse kui suure südamega inimest, kes on alati hoolitsenud selle eest, et lastel oleksid esinemisriided korras ja kõik esinemiseks vajalik olemas. Maie Tammemäe on hinnatud üle eesti, kuid kõige enam oma endiste ja praeguste õpilaste silme läbi.

Ullo Toomi fond on asutatud 1994. aastal Eesti Üldlaulupeo Direktsiooni (Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse), Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi ning aktsiaseltsi „Norma" poolt Ullo Toomi (1902−1983) mälestuse jäädvustamiseks. Iga aasta 14. septembril, Ullo Toomi sünniaastapäeval, antakse välja Ullo Toomi tantsustipendium eesti rahvatantsul ja/või autoritantsul põhineva silmapaistva tegevuse eest. Tegemist on rahvatantsu valdkonna kõrgeima tunnustusega.


Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 873

Pindala: 14,65 km2

Sünnid augustikuus: 11

Registreeritud töötuid: 412

Töötusprotsent: 5,0%*

Vabad töökohad: 169*

Keskmine palk: 1385 eurot*

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad