UKRAINA JULGEOLEKUKRIIS

OLULISED ABI- JA INFOKONTAKTID VILJANDI LINNAS

 

Ukraina kriisikoordinaatori 24/7 telefon +372 5400 2218, e-post ukraina@viljandi.ee

Џілодобовий телефон українського кризового координатора +372 5400 2218; ел. пошта ukraina@viljandi.ee

 

Rohkem infot julgeolekukriisi ning Ukraina ja ukrainlaste toetamise võimaluste kohta leiab SIIT

 

Uudised ja teated

« Tagasi

Viljandi linnavalitsus tänas Ukraina sõjapõgenike abistajaid

09.06.2022

Täna, 9. juunil tänas linnavalitsus Viljandi raekoja roosiaias neid, kes on enim panustanud Ukraina sõjapõgenike abistamisse Viljandis.

Viljandi linavalitsus võttis märtsi keskel tööle kriisikoordinaatori, kelle ülesanne oli Ukrainast saabuvaid sõjapõgenikke puudutavate teemade ühtne koordineerimine. Ta vastas vajadusel ööpäevaringselt kohalikule Ukraina hädaabinumbrile, võttis vastu siiasaabunute ankeete, varustas neid esmavajaliku info ja tarvetega, aitas leida peavarju ja suunas õigete spetsialistide juurde.

Seda tööd ei teinud ta aga üksi ning kuigi sõda Ukrainas pole läbi, on abilinnapea ja kriisijuhi Kristjan Mändmaa sõnul põgenike vool Viljandisse kahanenud ning protsesside tempo vähenenud. „Nüüd on võimalik hinge tõmmata, korraks tagasi vaadata ja tänada neid, kes viimase kolme hullumeelse kuu jooksul põgenike abistamisse enim panustanud on. Ilma ajaarvestust pidamata on need lahked inimesed aidanud ukrainlasi oma muu töö kõrvalt, puhkepäevadelgi ning seda on tehtud rõõmuga ja kogu südamest," ütles Mändmaa.

Mändmaa sõnul tänati sündmusel linnavalitsuse ametnikke, kes on tegelenud põgenike registreerimise, nõustamise, neile sotsiaaltoetuste ja humanitaarabi korraldamisega. Samuti haridusasutusi, kes avasid lahkesti oma uksed abivajajatele – ukraina lapsi võeti vastu nii lasteaedadesse, põhi- ja huvikooli kui ka gümnaasiumisse.

Lisaks sellele tänati ka vabatahtlikke, kes abilinnapea sõnul andsid tohutu panuse sellega, et pakkusid põgenikele tasuta majutust, aitasid neid riiete ja kodukaupadega, hankisid ja viisid kohale mööblit, paigaldasid arvuteid ja internetti ning aitasid tõlkimisega.

Mändmaa tõi välja ka ukrainlased ise, kes aitasid infot jagada, küsitlesid saabunuid ja korraldasid põgenikele tasuta joogakursuse.

 

Lähemalt: abilinnapea Kristjan Mändmaa, telefon 435 4757, e-post kristjan.mandmaa@viljandi.ee

Fotod sündmusest


Tartu 2024 veebibänner

Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 620

Pindala: 14,65 km2

Sünnid märtsis: 13

Registreeritud töötuid: 411

Töötusprotsent: 5,5%*

Vabad töökohad: 212*

Keskmine palk: 1304 eurot

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad