UKRAINA JULGEOLEKUKRIIS

OLULISED ABI- JA INFOKONTAKTID VILJANDI LINNAS

 

Ukraina kriisikoordinaatori 24/7 telefon +372 5400 2218, e-post ukraina@viljandi.ee

Џілодобовий телефон українського кризового координатора +372 5400 2218; ел. пошта ukraina@viljandi.ee

 

Rohkem infot julgeolekukriisi ning Ukraina ja ukrainlaste toetamise võimaluste kohta leiab SIIT

 

Uudised ja teated

« Tagasi

Viljandi linnalt saab taotleda toetust laste ja noorte laagrites osalemise tasu katmiseks

27.04.2022

Linnavalitsus avas eelmisel aastal fondi Viljandi linna laste laagrites osalemise toetamiseks, et pärast pikka distantsõppe perioodi soodustada noorte liikumist vabas õhus. Ka sel aastal on võimalik laagrites osalemiseks toetust taotleda.

Toetusfond leidis eelmisel aastal positiivest vastukaja ning linn kattis osaliselt või täielikult kokku 235 lapse laagri osalustasu. Abilinnapea Kristjan Mändmaa sõnul on inimestel huvi toetuse vastu jätkuvalt suur ning seetõttu otsustati ka sel aastal toetust jagada. „Lapsed veedavad kahjuks väga suure osa oma ajast ekraanide taga, seda nii õppimiseks kui ka meelelahutuseks. Laagrite osalustasu toetusega tahame anda rohkematele lastele võimaluse liikuda vabas õhus ja looduses ning avastada, et palju põnevat toimub ka väljaspool digimaailma," ütles abilinnapea.

Laagri osalustasu katmine on planeeritud Viljandi linna 2022. aasta riikliku lisarahastuse kavva. Laagrites osalemiseks on planeeritud 12 000 eurot. „Oleme viimasel poolaastal liikunud ühest kriisist teise, mis jätab ilmselgelt jälje nii laste vaimsele tervisele kui ka perekonna majanduslikule olukorrale," sõnas kultuuri- ja noorsootöö spetsialist Vilja Volmer-Martinson, „Huvitegevus ja laagrielu saavad olla laste vaimse tervise turgutamisel suureks abiks ning linn saab olla peredele abiks, et laste laagritesse saatmine oleks majanduslikult vähem koormav. Oleme rõõmsad, et tänu riigi lisarahastusele on meil selleks võimalus olemas."

Osalustasu katmist võivad taotleda nii ühingud, kes laagrit korraldavad, kui ka lapsevanemad. Viljandi linn katab ühe lapse ühe laagri osalustasu kuni 50 euro ulatuses. Laager, mille osalustasu kaetakse, peab olema seostatav huvihariduse või –tegevusega. Osalustasu ei kaeta laagritel, mille tegevus eeldab suurt ekraaniaega.

Laagri toimumisaja ja -koha suhtes tingimusi ei ole, mis tähendab, et laager võib toimuda nii kevadel, suvel, sügisel kui talvel. Samuti saab esitada taotlust nii Viljandis toimuva kui ka ükskõik kus mujal Eestis aset leidva laagri osalustasu katmiseks. Fond jääb aastaläbi avatuks ning raha jagatakse kuni vahendite lõppemiseni.

Taotluse vormi ning lisainfo leiab Viljandi linna veebilehelt: https://www.viljandi.ee/riiklik-lisarahastus-2022. Taotlused tuleb saata aadressile viljandi@viljandi.ee

 

Lähemalt: kultuuri- ja noorsootöö spetsialist Vilja Volmer-Martinson, telefon 435 4755, e-post vilja.volmer-martinson@viljandi.ee


Tartu 2024 veebibänner

Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 620

Pindala: 14,65 km2

Sünnid märtsis: 13

Registreeritud töötuid: 411

Töötusprotsent: 5,5%*

Vabad töökohad: 212*

Keskmine palk: 1304 eurot

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad