Uudised ja teated

« Tagasi

Viljandi linna kogukonnagiidid on läbinud koolitusprogrammi ja alustavad esmaspäeval linnaekskursioonidega

04.06.2021

Viljandi linnavalitsus ja sihtasutus Viljandimaa Arenduskeskus käivitasid märtsis kogukonnagiidide koolitusprogrammi, et õpetada välja inimesed, kes hakkavad suvel graafiku alusel tegema Viljandi linnaekskursioone. Nüüdseks on õpe läbi ja eile 3. juunil tunnustasid giide linnapea Madis Timpson ja Viljandimaa Arenduskeskuse juhataja Elmo Puidet.

Programmis osales 14 inimest ja linnaekskursioone hakkavad tegema kaheksa linnagiidi. Linnapea Madis Timpson tunneb heameelt, et kutsele tulla kogukonnagiidiks vastasid nii paljud tublid inimesed. „See näitab, et kodulinna armastatakse ja tahetakse jagada lugusid ja informatsiooni ka nendega, kes meile Viljandisse külla tulevad," sõnas Timpson, „Kõige tähtsam on aga siiski huvi äratamine ja külalislahkus, et peale linnaekskursiooni tahetakse jääda siia kauemaks. Selleks, et ise omal käel ringi vaadata, lõunatada ja mis veel parem, lausa öömajale jääda."

Kui varem on Viljandi suviseid giidituure teinud gümnaasiumiõpilased, siis sel aastal kutsuti kodulinna tutvustama ka teisi inimesi. „Kogukonnagiidiks soovisid saada 14 erinevate eluvaldkondade esindajaid, alates gümnasistidest kuni teadlasteni välja. Kõiki neid, kes asuvad kogukonnagiidina külaliste ja ka linlaste ette ühendab siiras soov Viljandit kui kaunist ning huvitava ajaloo- ja kultuuripärandiga linna tutvustada," sõnas avalike suhete ja turismiameti juhataja Krista Kull.

Kulli sõnul toimusid alates märtsist kogukonnagiidide koolitusprogrammi loengud veebi vahendusel ja programmi edenedes juba ka silmast silma. „Palju oli õuesõpet, mille raames tehti linnatuure juba kogenud giidi juhendamisel ja peale seda praktilised harjutused juba nende enda eestvedamisel." sõnas Kull.

Kogukonnagiidid alustavad tööd alates 7. juunist. Linnaekskursioonid algavad iga päev kell 13 Vabaduse platsilt maasika juurest ja üheeurose pääsme ekskursioonile saab osta turismiinfokeskusest aadressil Tallinna tänav 2b.

 

Lähemalt: avalike suhete ja turismiameti juhataja Krista Kull, telefon 435 4730 


Tartu 2024 veebibänner

Linn arvudes

17.05.21

Registreeritud elanikke: 16 794

Pindala: 14,65 km2

Sünnid aprillis: 5

Registreeritud töötuid: 522

Töötusprotsent: 6,9%*

Vabad töökohad: 172*

Keskmine palk: 1266 eurot

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad