UKRAINA JULGEOLEKUKRIIS

OLULISED ABI- JA INFOKONTAKTID VILJANDI LINNAS

 

Ukraina kriisikoordinaatori 24/7 telefon +372 5400 2218, e-post ukraina@viljandi.ee

Џілодобовий телефон українського кризового координатора +372 5400 2218; ел. пошта ukraina@viljandi.ee

 

Rohkem infot julgeolekukriisi ning Ukraina ja ukrainlaste toetamise võimaluste kohta leiab SIIT

 

Uudised ja teated

« Tagasi

Viljandi linn valiti 2021. aasta üheks suurimaks ligipääsetavuse arendajaks

Foto (Rahandusministeerium): Eilsel linnade ja valdade 2021. aasta teenustasemete avalikustamisele käis tunnustust vastu võtma Viljandi linnapea Madis Timpson.

16.06.2022

Rahandusministeerium avalikustas eile kohalike omavalitsuste teenustasemete tulemused. Veebilehe minuomavalitsus.ee andmete põhjal tõsteti Viljandi linn esile ligipääsetavuse arendaja kategoorias.

Ligipääsetavuse arendaja 2021 tiitel näitab, et Viljandi linn on aasta jooksul kõige enam panustanud ligipääsetavuse edendamisse, täites kriteeriume, mis hindavad omavalitsuste ja tema allasutuste hoonete ja teenuste ligipääsetavust.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul on linnal suur rõõm, et kolmandat aastat järjest on Viljandi erinevates kategooriates silma paistnud ja esile tõstetud. „2019. aastal valiti Viljandi üheks paremini valitsetud omavalitsuseks, 2020. aastal lisandus tunnustus kõige avatuma valitsemisega omavalitsuste kategoorias ning nüüd siis tunnustati Viljandit eduka ligipääsetavuse arendaja tiitliga," ütles linnapea, „Ma sooviksin tunnustada Rahandusministeeriumi, kes on võtnud ette sellise suure töö ja asunud viimastel aastatel kohalikke omavalitsusi hindama lähtudes kindlast metoodikast ja toetudes analüüsile. Sellest on omavalitsustele suur kasu ja niimoodi peakski tänapäeval asju tegema, mitte lähtuma emotsioonidest ja sellest, kelle hääl kõvemini meediaruumis kõlama jääb. Loomulikult oleme me uhked tunnustuse üle, aga kindlasti ei tohi me loorberitele puhkama jääda."

Eilsel tulemuste avalikustamise veebinaril tõsteti esile silmapaistvamaid vald-linnu kolmes kategoorias: suurimad ligipääsetavuse arendajad, parimad võimaluste kasutajad ja avatud valitsemisega omavalitsused.

Ligipääsetavust hinnati eraldi kategooriana Sotsiaalministeeriumi ettepanekul sel aastal esimest korda. 2021. aasta edukateks ligipääsetavuse arendajateks nimetati lisaks Viljandile ka Narva linn ja Viimsi vald.

 

Lähemalt: Viljandi linnapea Madis Timpson, telefon 435 4711


Tartu 2024 veebibänner

Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 620

Pindala: 14,65 km2

Sünnid märtsis: 13

Registreeritud töötuid: 411

Töötusprotsent: 5,5%*

Vabad töökohad: 212*

Keskmine palk: 1304 eurot

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad