Uudised ja teated

« Tagasi

Viljandi ettevõtjatel on piirangute ajal võimalus linna maad tasuta kasutada

17.03.2021

Viljandi linnavalitsus andis esmaspäevasel istungil loa Viljandis tegutsevatel kaubandus- ja teenindusettevõtetel kasutada tasuta linnale kuuluvat maad.

Linna maa-ala tasuta kasutamist saavad ettevõtjad taotleda Covid-19 viiruse tõkestamiseks kehtestatud piirangute ajal välimüügi korraldamiseks. „Viljandi on ettevõtlik linn ja kui siin tegutsejad leiavad keerulisel ajal viise oma tegevuse jätkamiseks ja ellu jäämiseks, siis püüame ka meie omalt poolt neile vastu tulla" ütles Timpson, „Meie kõigi huvi on, et suudaksime võimalikult väikse kahjuga kriisi seljatada."

Timpson paneb aga ettevõtjatele südamele pidada ka välitingimustes kinni valitsuse piirangutest tulenevatest nõuetest. „Loomulik tuleb ettevõtjatel tagada ka õues kaupa või teenust müües nõuded viiruse leviku tõkestamiseks," sõnas Timpson, „Ka välitingimustes tuleb olukorda arvestades jälgida, et rahvahulgad ei koguneks ja inimesed oleksid hajutatud, et ei tekiks liigseid inimestevahelisi kontakte."

Selleks, et linna maad kasutada tuleb esitada linnavalitsuse majandusametile taotlus koos maa-ala skeemiga, mida kasutada soovitakse. Müügikoha või väljastuspunkti asukoht peab olema vastava kaubandus- või teenindusettevõtte läheduses. Võimalus linna maa-ala tasuta kasutada kehtib 15. märtsist kuni ajani, mil valitsuse korralduse järgi on lubatud kaubandus- ja teenindusettevõtted taas avada.

Esimese sellise loa andis linnavalitsus esmaspäevasel istungil osaühingule Peoveski.

 

Lähemalt: majandusameti kt Andres Mägi, telefon 435 0771


Linn arvudes

15.03.21

Registreeritud elanikke: 16 827

Pindala: 14,65 km2

Sünnid veebruaris: 13

Registreeritud töötuid: 506

Töötusprotsent: 6,7%*

Vabad töökohad: 83*

Keskmine palk: 1195 eurot

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad 

Tartu 2024 veebibänner