Uudised ja teated

« Tagasi

Tšehhi suursaadik külastas Viljandit ja avas Vanas Veetornis näituse

Foto (Viljandi Linnavalitsus): Fotol vasakult Tšehhi suursaatkonna esimene sekretär Petr Preclík, Viljandi linnavolikogu esimees Helmen Kütt, Tšehhi suursaadik David Král, Tšehhi suursaatkonna poliitika-, majanduse- ja kultuurispetsialist Tiina Palmiste, Viljandi abilinnapea Kristjan Mändmaa.

04.05.2022

Eile, 3. mail oli Viljandis Tšehhi Vabariigi suursaadik David Král, kes kohtus linnajuhtidega ning avas Vanas Veetornis näituse Tšehhi kindlustest ja lossidest.

Suursaadik kohtus raekojas Viljandi linnavolikogu esimehe Helmen Küti ja abilinnapea Kristjan Mändmaaga. Kohtumisel tutvustati Tšehhi saatkonna töötajatele Viljandi linna ja siinseid tegemisi. Ajaloohuviline suursaadik David Král tõi välja mitmeid sarnasusi Eesti ja Tšehhimaa kultuurist ja kujunemisloost. Vahetati ka kogemusi Ukraina sõjaga seotud teemadel. Räägiti põgenike vastuvõtust ja mõlema riigi poolt rakendatavatest toetusmeetmetest.

Abilinnapea Kristjan Mändmaa sõnul kulges kohtumine täieliku üksteisemõistmise meelolus. „Rääkisime minevikust, aga vaatasime ka tulevikku. Eriti huvipakkuv oli suursaadiku ettepanek leida Viljandile Tšehhimaalt sõpruslinn, millega teha koostööd näiteks kultuuri- ja haridusvaldkonnas," ütles abilinnapea.

Linnavolikogu esimees Helmen Kütt ütles, et kohtumine oli sõbralik ja huvitav. „Mulle meeldis väga suursaadiku öeldu, et kohtudes Viljandis erinevate inimeste ja ettevõtete juhtidega tunnetas ta seda, kui uhked on siin elavad ja töötavad inimesed oma kodulinna üle. Nad on tõelised kodukoha patrioodid," sõnas linnavolikogu esimees, "Kindlasti soovitan kõigil huvilistel minna vaatama näitust, sest see annab suurepärase ülevaate Tšehhimaa imelistest kindlustest ja lossidest koos seletavate tekstidega ja kindlasti tekitab huvi ka selle kauni maaga lähemalt tutvumise vastu!"

Kell 16 avas suursaadik Viljandi Vanas Veetornis näituse „Tšehhi kindlused ja lossid". Näitus esitleb 15 kõige huvitavamat kindlust või lossi Tšehhi riigi kahes ajaloolises piirkonnas –Tšehhias ja Moraavias ning jääb avatuks kuni 12. juunini.


Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 784

Pindala: 14,65 km2

Sünnid veebruaris: 6

Registreeritud töötuid: 481

Töötusprotsent: 5,9%*

Vabad töökohad: 88*

Keskmine palk: 1438 eurot*

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad