UKRAINA JULGEOLEKUKRIIS

OLULISED ABI- JA INFOKONTAKTID VILJANDI LINNAS

 

Ukraina kriisikoordinaatori 24/7 telefon +372 5400 2218, e-post ukraina@viljandi.ee

Џілодобовий телефон українського кризового координатора +372 5400 2218; ел. пошта ukraina@viljandi.ee

 

Rohkem infot julgeolekukriisi ning Ukraina ja ukrainlaste toetamise võimaluste kohta leiab SIIT

 

Uudised ja teated

« Tagasi

Tänasest algavad Viljandis tasuta linnaekskursioonid kogukonnagiididega

13.06.2022

Täna, 13. juunil toimus esimene tasuta Viljandi linnaekskursioon kogukonnagiidiga. Selle aasta esimesest giidituurist võttis osa ka linnapea Madis Timpson.

Eelmisel kevadel käivitasid Viljandi linnavalitsus ja sihtasutus Viljandimaa Arenduskeskus kogukonnagiidide koolitusprogrammi, et õpetada välja inimesed, kes hakkaksid suvel graafiku alusel tegema Viljandi linnaekskursioone. Eelmisel aastal linnatuure teinud kaheksast kohalikust jätkab sel suvel ekskursioonide tegemisega seitse.

Linnapea Madis Timpson väljendas heameelt, et kutsele jätkata ka sel aastal kogukonnagiidina vastasid peaaegu kõik eelmisel aastal koolitusprogrammi läbinud tublid inimesed. „See näitab, et oleme linna tutvustama leidnud inimesed, kes armastavad oma kodulinna ja jagavad hea meelega lugusid ja informatsiooni ka nendega, kes Viljandisse külla tulevad. Nad tõestasid juba eelmisel aastal, et on külalislahked ja suudavad inimestes äratada huvi jääma siia kauemaks," ütles linnapea, „Kutsun kõiki inimesi, kes suvel Viljandit külastavad, linnatuurist osa võtma, et seeläbi linnaga tutvuda. Samuti julgustan kõiki viljandlasi seda võimalust kasutama, et näha linna hoopis teistmoodi valguses."

Foto: Täna toimus esimene tasuta Viljandi linnaekskursioon, mille viis läbi kogukonnagiid Tiiu Vaher.

Tasuta ekskursioonid Viljandi vanalinnas koos kogukonnagiidiga toimuvad iga päev algusega kell 13. Kuni 27. juulini algavad giidituurid Pärimusmuusika aida eest. Sel perioodil annab Eesti Pärimusmuusika Keskus aktsiooniga „Pärimusmuusik aidatrepil" ekskursioonidele ka muusikalise tervituse. Alates 28. juulist kuni 28. augustini algavad ekskursioonid Vabaduse platsilt Kondase maasika juurest.

 

Lähemalt: avalike suhete ja turismiameti juhataja Krista Kull, telefon 435 4730, e-post krista.kull@viljandi.ee


Tartu 2024 veebibänner

Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 620

Pindala: 14,65 km2

Sünnid märtsis: 13

Registreeritud töötuid: 411

Töötusprotsent: 5,5%*

Vabad töökohad: 212*

Keskmine palk: 1304 eurot

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad