Uudised ja teated

« Tagasi

Selgus konkursi „Kaunis Viljandi“ rahva lemmik ehitis

21.11.2022

Eile lõppes konkursi „Kaunis Viljandi" rahvalemmiku valimise hääletus. Linlased valisid lemmikuimaks ehitiseks Maramaa puiestee 1 asuva kortermaja.

Maramaa puiestee 1 asuv kortermaja jäi konkursi „Kaunis Viljandi" komisjonile silma kui muinasjutulise värvilahendusega ajalooline hoone, mis on väärikalt ja tundlikul restaureeritud. Samuti leiti, et see kaunistab Viljandi linna ilusaimat kõrghaljastusega ajaloolist puiesteed.

Kortermaja sai hääletusel 102 linlase toetuse ning seda tunnustatakse rahvalemmiku tiitliga.

Viljandi linnavalitsus kinnitas konkursi „Kaunis Viljandi" laureaadid oktoobris. Preemiaid jagati kümnes kategoorias ning nelja kategooria parimad suunati rahvalemmiku hääletusele. Oma lemmiku said soovijad valida järgmistes kategooriates preemia saanute hulgast: korter­elamu, pere- või ridaelamu, uusehitis ja renoveeritud ehitis.

Hääletusel osales kuus ehitist ning hääle oma lemmikule andis kokku 229 inimest.

Konkursi „Kaunis Viljandi" eesmärk on Viljandi linna kinnistute omanike ja elanike kaasamine ning tunnustamine Viljandi linnaruumi heakorrataseme tõstmisel ja visuaalsel kaunimaks muutmisel. Konkursiga hinnatakse kinnistu ja ehitise visuaalset ning arhitektuurset terviklikkust, sealhulgas värvilahendust, haljastust, üldist heakorda, ehitiste sobitumist keskkonda, väikevorme ja muid kujunduslikke elemente. Uusehitiste kategoorias pööratakse erilist tähelepanu arhitektuuri kaasaegsusele.

Konkursi „Kaunis Viljandi" 2022. aasta laureaatidele antakse preemiad üle Viljandi linnapea vastuvõtul 1. detsembril kell 17 Sakala keskuses.

 

Lähemalt: haljastuse ja heakorra spetsialist Age Alas, telefon 435 4756, e-post age.alas@viljandi.ee


Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 792

Pindala: 14,65 km2

Sünnid augustis: 16

Registreeritud töötuid: 404

Töötusprotsent: 5,6%*

Vabad töökohad: 159*

Keskmine palk: 1404 eurot*

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad