Uudised ja teated

« Tagasi

Noored korraldavad vaimse tervise videokonverentsi

29.04.2021

5. mail korraldavad Viljandi gümnaasiumi ja kultuuriakadeemia noored otseülekandena vaimse tervise teemalise videokonverentsi „Terviseviidad 2.0 – motiveeritud Mina".

Videokonverentsi korraldavad noored Viljandi Avatud Noortetoa aktiivgrupist ning selle eesmärk on pöörata rohkem tähelepanu noorte vaimsele tervisele. „Ka kõige motiveeritum noor, kes on kõikides asjades väga tubli, võib sotsiaalse surve, endale pandud ambitsioonide ja õpikoormuse all kaotada usu ja tahtejõu endas," ütles konverentsi projektijuht Rita Pomber, "Kui meile ei ole tähtis noorte vaimne tervis, mis mõjutab noore inimese eluteed ja millest oleneb paljuski tema tulevik, tema rõõm ja teotahe, siis mis saab veel tähtsam olla."

Abilinnapea Janika Gedvili sõnul on nüüdses olukorras kohalikel omavalitsustel võtmeroll just vaimse tervise toetamises. „Olen nõus sotsiaalkaitseministri Signe Riisaloga, et vaimse tervise probleemid pole tekkinud üleöö, aga praegune pandeemia on seda kahjuks võimendanud," ütles Gedvil, „Nii tore, et Viljandis räägivad nii olulisest teemast nagu seda on vaimne tervis just noored noortele."

Konverents keskendub praktilistele võimalustele, kuidas motivatsiooni turgutada ja hoida. Samuti aitab konverents tõsta teadlikkust sellest, kuidas ennetada vaimse tervise probleeme, nendega toime tulla ning õigeaegselt abi leida ja nõuandeid küsida. Selleks on kutsutud konverentsile esinema külalised: Eesti haridus- ja keskkonnapsühholoog ning Tallinna Ülikooli teadur Grete Arro, Peaasi.ee koolitaja ja noortepsühholoog Julia Pavlova, eripedagoog ja noorte psühholoogiline nõustaja Pille Kriisa, Giyoga joogatreener Gina Bergmann ning oma kogemuslooga astub üles laulja ja näitleja Kristel Aaslaid.

Konverents toimub teist korda ning sellel aastal jutuks tulevad teemad selgusid noortele koolidesse saadetud küsimustiku kaudu. Vastustest selgus, et noori huvitavad erinevate suhete ja tunnete teemad. Samuti see, kuidas võivad tekkida erinevad vaimse tervisega seonduvad mured ja probleemid ning kelle poole abi saamiseks pöörduda. Noored on küsitluse põhjal huvitatud ka sellest, mida saaksid nad ise ära teha, et end vaimsete probleemide eest kaitsta ning kuidas märgata kui teisel on probleem ja siis teda aidata.

Konverents toimub 5. mail kell 10-14 ning seda on võimalik jälgida otseülekandena veebi vahendusel UTTV veebilehel. Link lisatakse konverentsi Facebooki ürituse lehele 5. mail kell 9.30.
Facebooki üritus: https://www.facebook.com/events/132558078762689

Viljandi Avatud Noortetoa aktiivgrupp kuuluvad ja videokonverentsi korraldavad Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia tudengid Katrina Nurmoja ja Mai-Triin Kõrgperv ning Viljandi gümnaasiumi noored Eeva Vitsut ja Berit Sarap.

Terviseviidad 2.0 vaimse tervise konverentsi rahastab Viljandi Omavalitsuste Liit ja Viljandimaa Tervisenõukogu, kelle eesmärk on pakkuda tuge ja rahalisi vahendeid, mis lahendavad noorte jaoks olulisi kitsaskohti ning on suunatud noorte teadlikkuse tõstmisele.

Projekti toetavad Viljandi Avatud Noortetuba, Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fond, Viljandimaa Arenduskeskus, Tartu Ülikool Viljandi Kultuuriakadeemia, Sakala Keskus, Viljandi linn, Peaasi.ee, Värska Vesi ja Noorte Tugila.

 

Lähemalt: Viljandi Avatud Noortetoa noorsootöö projektijuht Rita Pomber, e-post: rita.pomber@sakalakeskus.ee, telefon: 5143858


Hauatähise hoolduse õppepäev

 

13. mail algusega kell 15.00 toimub Viljandi vanal kalmistul hauatähiste hoolduse õppepäev.

Õpetab restauraator Paul Uibopuu.

 

Lisainfo: Anne Kivi, telefon: 5124245, e-post: anne.kivi@muinsuskaitseamet.ee 

Tartu 2024 veebibänner

Linn arvudes

26.04.21

Registreeritud elanikke: 16 808

Pindala: 14,65 km2

Sünnid märtsis: 17

Registreeritud töötuid: 505

Töötusprotsent: 6,9%*

Vabad töökohad: 111*

Keskmine palk: 1266 eurot

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad