UKRAINA JULGEOLEKUKRIIS

OLULISED ABI- JA INFOKONTAKTID VILJANDI LINNAS

 

Ukraina kriisikoordinaatori 24/7 telefon +372 5400 2218, e-post ukraina@viljandi.ee

Џілодобовий телефон українського кризового координатора +372 5400 2218; ел. пошта ukraina@viljandi.ee

 

Rohkem infot julgeolekukriisi ning Ukraina ja ukrainlaste toetamise võimaluste kohta leiab SIIT

 

Uudised ja teated

« Tagasi

Linnavalitsus ootab ettepanekuid Viljandi kaunistajate tunnustamiseks

Sellest aastast kehtib linnavalitsuses uus konkursi „Kaunis Viljandi" juhend, kus on kokku pandud varasemad konkursid „Lilled linna" (hilisem „Kaunis Viljandi") ja „Värvid linna". Kaks samalaadset linnaruumiga tegelevat konkursi ühendati, et luua üks loogiline ja lihtne kord, mille alusel kaasata ja tunnustada Viljandi elanikke linna kaunimaks muutmisel, hinnates seejuures nii ehitisi kui keskkonda nende ümber.

Konkursi „Kaunis Viljandi 2022" komisjoni esimehe Liis Aedmaa sõnul on käes aeg linnas ringi jalutada ning sealjuures avastada ja märgata ilusaid, põnevaid ja silmapaistvaid kohti. „Oleme komisjoniga asunud välitööd tegema, et selliseid põnevaid ja tunnustamist väärt paikasid üles leida ja pildistada," ütles Aedmaa, „Kuigi aasta lõpus on võimalik inimestel e-hääletuse kaudu oma lemmiku poolt hääletada, siis kutsume kõiki inimesi üles juba selliste kohtade leidmise ja märkamise protsessis kaasa lööma!"

Uuenenud „Kaunis Viljandi" konkursiga hinnatakse kinnistu ja ehitiste visuaalset ning arhitektuurset terviklikkust, sealhulgas värvilahendust, haljastust (ka looduslikku mitmekesisust), üldist heakorda, ehitiste sobitumist keskkonda, väikevorme jm kujunduslikke elemente. Uusehitiste kategoorias pööratakse erilist tähelepanu arhitektuuri kaasaegsusele.

Konkursi „Kaunis Viljandi" parimad selgitatakse välja järgmistes kategooriates:

 • korterelamu
 • pereelamu või ridaelamu
 • uusehitis
 • renoveeritud ehitis
 • ühiskondlik hoone või ärihoone
 • tootmishoone
 • aiakujundus
 • avalikus kasutuses haljasala
 • piire
 • ajutine keskkond (teos või objekt, mis ei ole lodud kestma üle ühe aasta)
 • värvilahendus

Komisjoni esimehe sõnul on konkursil kõik üksteist kategooriat väga eriilmelised ning seetõttu tasub tähele panna ka väiksemaid asju, mitte ainult terviklahendusi. Kinnistuid ja ehitisi, mida konkursile saata tahetakse, tuleb vaadelda ja hinnata üldkasutatavalt territooriumilt, näiteks tänavalt või pargist.

Tunnustusettepaneku tegemiseks tuleb saata pilt koos kirjelduse ja kinnistu aadressiga aadressile age.alas@viljandi.ee. Kandidaate saab esitada kuni 31. augustini 2022.

 

Lähemalt: konkursi „Kaunis Viljandi 2022" komisjoni esimees Liis Aedmaa, telefon 522 5287, e-post liis.aedmaa@gmail.com

 


Tartu 2024 veebibänner

Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 620

Pindala: 14,65 km2

Sünnid märtsis: 13

Registreeritud töötuid: 411

Töötusprotsent: 5,5%*

Vabad töökohad: 212*

Keskmine palk: 1304 eurot

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad