Palume linnavalitsuse ametnikega kohtumiseks aeg eelnevalt kokku leppida telefoni või e-posti teel.

Meie kõigi tervise kaitseks toimub vastuvõtt ainult eelregistreerimisega! Ühtlasi soovitame toimingute tegemiseks kasutada mugavat ja ohutut e-teenuste keskkonda.

Avaldused jt. dokumendid saab saata digitaalselt allkirjastatuna e-posti aadressile viljandi@viljandi.ee, e-vormi kaudu kodulehelt www.viljandi.ee või jätta paberkandjal linnavalitsuse postkasti.

Täname koostöö ja mõistva suhtumise eest!

Sekretäri telefon 435 4710

 

Energiakulude kallinemise mõjude leevendamise toetuse kohta saate infot SIIT.

 

Uudised ja teated

« Tagasi

Kesklinna ja Jakobsoni kool said õpetamiseks uued interaktiivsed tahvlid

Foto (Maarja Evert): Linnapea Madis Timpson käis Kesklinna koolis uute interaktiivsete tahvlitega tutvumas.

 

13.01.2022

Viljandi koolide klassiruumidesse on paigaldatud 30 interaktiivset tahvlit, neist 15 Kesklinna kooli ja 15 Jakobsoni kooli.

Linnapea Madis Timpson käis Kesklinna koolis uute interaktiivsete õppevahenditega tutvumas. „Sellest ajast, kui mina praeguses Kesklinna koolis käisin on palju muutunud ning selliseid tehnoloogilisi lahendusi ei osanud sel ajal keegi uneski näha. Me peame ikka ajaga kaasas käima ning looma oma õpilastele kaasaegseid võimalusi teadmiste omandamiseks, et nad suudaksid selle pidevalt muutuva ja areneva maailmaga samas tempos käia. Sama kehtib ka meie õpetajate kohta, „ ütles linnapea, „Ma usun, et  uudne lahendus interaktiivsete tahvlite näol on kindlasti üks selline tehnoloogiline uuendus, mis muudab õpetajate töö lihtsamaks ning pakub õpilastele kaasaegseid ja põnevaid võimalusi õppimiseks."

Ka Viljandi Kesklinna kooli direktori Aavo Soopa sõnul on interaktiivsed tahvlid koolis uus tehnoloogiline tase. „Need annavad rohkem võimalusi õpetaja sõnumit mitmekülgsel ja huvitaval moel edasi anda ning kaasata ka õpilasi rohkem praktilistesse tunnitegevustesse. Tahvlist on võimalik minna otse interneti avarustesse ja kasutada kõiki sealseid võimalusi. See ekraan on ise nagu suur arvuti, millel on ka palju muid funktsioone, mida tavaarvutil ei ole," lausus Soopa, „Meie õpetajad on mõned päevad neid tahvleid kasutanud ning nende tagasiside järgi on  ekraanide põhilised funktsioonid kergesti omandatavad. Õpetajad näevad interaktiivsete tahvlite kasu nii selles, et nende oma töö on muutunud lihtsamaks  kui ka selles, et õpilastel on põnev ja mugav sellisel ekraanil ülesandeid lahendada. Tegelikult me ei ole jõudnud veel kõiki selle tahvli väärtusi ja võimalusi üles leida ning alles õpime neid tundma."

Foto (Maarja Evert): Interaktiivsel tahvlil on võimalik kirjutada erinevatel viisidel ja värvidega ning kirjutatut ka salvestada.

 

Interaktiivsetel tahvlitel on palju erinevaid funktsioone. Näiteks võimaldavad need õpetajatel tahvlile kirjutada erinevatel viisidel ja värvidega, kirjutatut salvestada ning seda ka õpilastega jagada. Samuti on võimalik näidata informatiivset materjali internetist, kuvada tahvlil kuni nelja erineva seadme pilti samaaegselt ning kasutada õppetööks ka erinevaid hariduslikke Android rakendusi.

Foto (Maarja Evert): Interaktiivsest tahvlist on võimalik minna ka otse internetti ning kasutada sealsed võimalusi. 

 

Interaktiivsed tahvlid on tootnud SMART Technologies ULC. Ühe selle tahvli hind on 3000 eurot koos käibemaksuga ning selle jaoks tuli raha Viljandi linna eelarvest.

 

Lähemalt: Infotehnoloogia arendusspetsialist Marek Magnus, telefon 435 4738


Tartu 2024 veebibänner

Vaktsineerimise võimalused Viljandis

Hea viljandlane!

Viljandis saab end koroonaviiruse vastu vaktsineerida:

  • Perearstikeskuses (etteregistreerimisega)
  • Viljandi Haiglas T-R kell 9 – 15.30 (kolmandad doosid ainult etteregistreerimisega)
  • Jaanuaris Sakala keskuse igal teisipäeval ja kolmapäeval kell 16-19

Infot vaktsineerimise kohta saad:

  • oma perearstilt
  • perearsti nõuandeliinilt 1220
  • riigiinfo telefonilt 1247
  • leheküljelt vaktsineeri.ee

 

Hea Viljandi ettevõtja!

Eesti Haigekassa ja Sotsiaalministeerium koostöös tervishoiuteenuse osutajatega pakuvad võimalus kutsuda COVID-19 vaktsineerimist (Pfizer, Spikevax/Moderna) läbi viivad meedikud oma ettevõttesse!

  • minimaalne inimeste arv on 5;
  • võimalik on korraldada ka kordussüstimine.

Vaktsineerimise korraldamiseks võtke ühendust Viljandimaa koordinaatori Kärt Russakuga, kart.russak@viljandimaa.ee

Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 651

Pindala: 14,65 km2

Sünnid detsembris: 11

Registreeritud töötuid: 372

Töötusprotsent: 5,4%*

Vabad töökohad: 112*

Keskmine palk: 1376 eurot

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad