Uudised ja teated

« Tagasi

Homme algav noorte vaimse tervise konverents toimub sel aastal kolmandat korda

04.05.2022

Viljandi noored korraldavad juba kolmandat aastat vaimse tervise konverentsi. Sel aastal on see jaotatud kaheks veebikonverentsiks, millest esimene toimub juba homme, 5. mail ning teine 12. mail.

Veebikonverentse korraldab Viljandi Avatud Noortetoa aktiivgrupi liikmetest ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tudengitest koosnev meeskond Terviseviidad.

Terviseviidad meeskonnaliikme Berit Sarapi sõnul on sellise konverentsi eesmärk juhtida tähelepanu vaimsele tervisele. „Konverentsidega soovime tähelepanu pöörata noorte vaimse tervise olukorrale, selle parandamisele ning eelkõige sellele, kuidas iseennast aidata, kui tunned, et midagi sinu vaimse tervisega on kehvasti," ütles Sarap, „Samuti ka sellele, kuidas teisi aidata ja neile toeks olla."

Konverents „Vaimse tervise viidad" koosneb seekord kahest eraldiseisvad veebikonverentsist. Esimene toimub juba homme, 5. mail algusega kell 13.15 ning on suunatud gümnasistidele ja tudengitele. Teine, põhikooli viimasele astmele ehk 7.-9. klassidele toimuv konverents leiab aset 12. mail algusega kell 10.30.

Konverentsidel käsitletavad teemad valitakse igal aastal noorte käest kogutud sisendite ja vajaduste põhjal. Sel aastal keskenduvad konverentsid õppimise ja ärevuse teemadele.

5. mail tuleb juttu sellest, kuidas on ärevus seotud mõtetega, millised on selle tunnused ja millest see võib tekkida ning kuidas märgata ärevuse märke ja sellega juba varakult tegeleda. Samuti sellest, mis on ratsionaalne ja mis irratsionaalne mõtlemine, kuidas juhtida oma mõtteid raskel õppimisperioodil ning sellest, kuidas hoiduda end kritiseerimast, kui ebaõnnestud. Konverentsil esineb koolitajana psühholoog Urve Uusberg ja külalisesinejana muusikaprodutsent Rozell.

12. mail keskendutakse ärevusele ja ärevushäirele. Samuti mõtete ja emotsioonide juhtimisele ning lõõgastumise harjutustele ja viisidele. Sündmusel astub koolitajana üles psühholoog Ülli Kukumägi ja külalisesinejana youtuber Roosabanaanike ehk Arija.

5. mail toimub konverents kell 13.15-15.00, 12. mail kell 10.30-12.15. Mõlemat konverentsi on võimalik jälgida otseülekandena. Otseülekande lingi ja lisainfot konverentside kohta leiab Facebooki sündmuste alt.

5. mai konverents: https://www.facebook.com/events/4994351610686131, 12. mai konverents: https://www.facebook.com/events/350537253715151

Viljandi Avatud Noortetoa projektjuhi Rita Pomberi sõnul on konverentsid vajalikud nii korraldajatele kui kuulajatele. „Oleme tuntud juba üle Eesti paljudes noortekeskustes ning meie konverentse kuulavad ja vaatavad sajad noored," lausus Pomber, „Terviseviidad meeskonna tegemistega alustamise vajalikkus tuli esile just minu igapäevatööst ning minu ümber tekkisid need noored, kes soovisid sel teemal kaasa rääkida ja midagi ära teha. Nii sai ka minu üheks eesmärgiks anda noortele läbi konverentside korraldamise ellu kaasa võimalikult palju mitteformaalseid oskusi ja teadmisi."

Projektijuht lisas, et tulevikus on Terviseviidad meeskonnal lisaks korra aastas toimuvale vaimse tervise hoidmise ja probleemide ennetamise konverentsile plaanis võimalusel viia läbi ka erinevaid vaimse tervise töötubasid.

Vaimse tervise konverentside korraldamise idee sai toetust projektikonkursist „Järgmine samm", mille tegevusi koordineerib Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus ning rahastatakse Haridus- ja teadusministeeriumi ning Haridus- ja Noorteameti poolt. Samuti rahastab ettevõtmist Viljandi Omavalitsuste Liit toetamaks tegevusi noorte vaimse tervise probleemide ennetamisel ja parendamisel.

 

Lähemalt: Viljandi Avatud Noortetoa projektijuht Rita Pomber, telefon 5143858, e-post rita.pomber@sakalakeskus.ee


Linn arvudes

 

Registreeritud elanikke: 16 784

Pindala: 14,65 km2

Sünnid veebruaris: 6

Registreeritud töötuid: 481

Töötusprotsent: 5,9%*

Vabad töökohad: 88*

Keskmine palk: 1438 eurot*

Tallinnasse 161 km, Tartusse 81 km, Pärnusse 97 km, Riiga 245 km, Sankt Peterburgi 393 km, Helsingisse 247 km ja Stockholmi 580 km.

*maakonna näitajad