Pressiteated

« Tagasi

Viljandi linnavalitsus kutsub linlasi jõuluperioodil Viljandisse rohkem silmailu looma

Selleks, et pimedal ajal linnas veelgi rohkem sära oleks kutsub linnavalitsus elanikke üles sättima jõulude ootamise ajaks valgust koju, koduõue ja akendele.

Viljandis jalutades võib näha, et linn saab juba jõuluehteisse. „Linn on andnud oma igaaastase panuse jõulumeeleolu loomiseks, nüüd anname teatepulga edasi linnaelanikile ja kutsume inimesi ülesse, kes saavad aidata kaasa linnapildi veelgi säravamaks ja valgemaks muutmisele" lausus Viljandi linnapea Madis Timpson. Tänavune üleskutse on mõeldud kaasama korteriühistuid ja eramaa omanikke kogu linnas vaatama, mida saaksid nad ise oma maal ära teha, et linna rohkem silmailu jätkuks. „See on ikkagi meie oma linn ja mitte keegi seda meie eest kaunimaks ja õdusamaks ei tee," ütles Timpson.

Viljandi peamised tänavad on tänaseks saanud juba jõuluilu külge. Esimeseks advendiks kaunistatakse ka linnavalitsuse hooned. Samuti ehib sel aastal jõulukaunistus ka Johann Köleri parki. Esialgselt oli puukujuline kaunistus planeeritud Ugala ringile, kuid Ugala ringi renoveerimise tõttu polnud seda võimalik sinna paigaldada ning seetõttu valgustab jõuluehe nüüd Köleri parki.

Alates eelmise nädala pühapäevast ehib Võistre külast Siimu talust pärit jõulupuu Vabaduse platsi. "Sel aastal püüdsime puud kaunistada nii, et ta päevasel ajal ka veidi rohkem ehituna mõjuks. Koostöös OÜ Päikesepuuga sai isegi ports käsitööehted valmistatud", rääkis linnakunstnik Kristi Kangilaski. Ta lisas, et esimeseks advendiks peaks olema lõppenud kogu linna planeeritud kaunistamine.

Viljandi linnas on pühadedekoratsioone enim vanalinnas ja kesklinnas. Linnakunstniku sõnul on edaspidi plaanis jõuludekoratsioonidega laieneda ka Kantreküla, Paalalinna ja Männimäe suunal, kuid iga linnaosa kaunistamisse saavad sel aastal veel suuresti panustada ka linnaelanikud.

 

Lähemalt: linnakunstnik Kristi Kangilaski, telefon 435 4744