Pressiteated

« Tagasi

Pensionäride Liit ja Viljandi Päevakeskus kutsuvad vanemaealisi rohkem aega õues veetma

Sellel ja järgmisel nädalal toimuvate tervislike jalutuskäikude eesmärk on lisaks füüsilisele aktiivsusele turgutada ka vaimset tervist, mida võib negatiivselt mõjutada koroonaviirusest tingitud kodusistumine. „On tähelepanu vääriv, et just meie soliidses eas linlased on kohanenud nii toredasti uuenenud elukorraldusega, leiavad omale piiranguid trotsides tegevust ja pole unustanud füüsilist aktiivsust," ütles abilinnapea Janika Gedvil.

Pensionäride Liit ja Viljandi Päevakeskus järgivad ka koroonast tulenevaid reegleid. Sündmus toimub õues, kus inimesed liiguvad piisavat distantsi hoides. Kõik osavõtjad seavad sammud teatud kellaajal sihtpunkti, kus ootab neid ees meenete loosis osalemiseks loteriipilet.

Esimene sportlik jalutuskäik võeti ette eile, 9. novembril ja selles lõi kaasa 31 inimest. Eakad olid ettevõtmise üle rõõmsad ja rahul võimalusega üheskoos liikuda. Esimese jalutuskäigu sihtpunktiks oli Laidoneri ratsamonument, mis andis osavõtjatele võimaluse ka Lossimägedes rahulik jalutuskäik teha.

 

Jalutuskäikude toimumisajad: 

Neljapäeval, 12. novembril kell 12–13, Viljandi lastepark

Esmaspäeval 16. novembril kell 12–13, Mängupesa lasteaed

Neljapäeval, 19. novembril kell 12–13, Paala järve baar

 

Lähemalt:

 

Viljandi Päevakeskuse huvitegevuse juht Evi Veskimäe, telefon 5782 2679

Viljandi Pensionäride Liidu asjaajaja Anne Järv, telefon 515 6322