« Tagasi

Viljandi linnapea tegi visiidi Valmiera ametivenna juurde

„Viimati kohtusin Valmiera linnapeaga silmast silma 2019. aastal kui Valmieras toimusid BMX Euroopa meistrivõistlused. Meid kõiki tabanud koroonaviiruse tõttu, oleme kahjuks pidanud ära jätma mitmed traditsioonilised kohtumised. Nüüd kui piirangud leevenesid ja Läti kohalikud valimised selja taga, avaldasin soovi ise kohale minna, edastada viljandlaste õnnesoovid tagasivalimise puhul ja uurida, millised muutused on meie sõpruslinnas toimunud peale sealset haldusreformi," sõnas Timpson.

Selle aasta 5. juunil toimusid Lätis kohalikud valimised, mis olid mitmes mõttes märgilised, sest jõustus ka uus haldusjaotus. Valmiera on üks neid piirkondi, mis haldusreformi muutusi kõige enam tunda sai. Linnale enam eraldi volikogu ei valitud ja suuromavalitsusega liideti või ka soovis liituda nii palju ümberkaudseid valdu, et uue Valmiera omavalitsuse piir ulatub Eesti piirini välja. Ühtekokku liideti Valmiera linnaga 8 ümberkaudset omavalitsust.

Madis Timpsoni sõnul kannab nüüd Janis Baiks Valmiera Vallavolikogu esimehe nime ja peale kaheksa ümberkaudse omavalitsuse liitmist Valmieraga juhib kolleeg ligikaudu 55 000 elanikuga omavalitsust.

„Valmiera tänavatel vuravad hübriidbussid, remonditakse tänavaid nagu Viljandis, ehitatakse sajale lapsele mõeldud lasteaeda ja augustis avatakse staadionikompleks, kus on loodud kõik võimalused erinevate spordialadega tegelemiseks ja võistluste korraldamiseks. Läti riik investeeris sinna spordirajatisse märkimisväärse summa Mul on ka hea meel, et meie sõpruslinn kandideerib 2027. aasta Euroopa kultuuripealinnaks. Siin saame koos Tartuga neile ka nõuga abiks olla," rõõmustas Timpson.

Valmiera ja Viljandi on kaks hansalinnast sõpruslinna juba 1992. aastast alates. Pika sõpruse aluseks on alati olnud suhted koolide, kooride, käsitööliste ja kultuurikorraldajate vahel. Suurt rolli mängib ka kahe linna lähedus, riigipiir pole olnud kunagi takistuseks heade suhete vahel, ühine ajalugu ja hea tahe ainult kinnitavad sõprust.

 

Lähemalt: linnapea Madis Timpson, telefon  435 4711

 

Lugupidamisega

Krista Kull

avalike suhete ja turismiameti juhataja