Uudised ja teated

« Tagasi

Linnavalitsus kinnitas tänavate remondikava

Viljandi linnavalitsus kiitis tänasel istungil heaks linna selleaastase tänavate remondikava kokku ligi 315 000 euro eest. Linnapea Madis Timpsoni sõnul jääb linna võimekus tänavaid korras hoida ilma täiendava riigipoolse rahastuseta alati puudulikuks.

215 000 eurot kulub asfalteerimistöödeks, pindamiseks ja aukude parandamiseks. Lisaks kulub 100 000 eurot väiksemateks remonttöödeks mitmel pool linnas. Summade sisse pole arvestatud võimalikku tänavate rekonstrueerimist Kantremaa tööstuspiirkonnas, mille teostamiseks linn EAS-ilt heakskiitu ootab.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul jagab linnavalitsus tänavate remondiks raha olukorras, kus käärid vajaduste ja võimaluste vahel on mitmekordsed. «Arvestades, et Viljandis on ligi 100 kilomeetrit tänavaid ja kaasaegsete ehitusvõtete juures peaks tänava eluiga olema 50 aastat, oleme oma võimekusega suures puudujäägis. Spetsialistide sõnul maksab ühe kilomeetri tänava uuendamine laias laastus üks miljon eurot. Lihtne matemaatika ütleb, et Viljandi linnas on elementaarne teede korrashoiuks vajaminev summa kaks miljonit eurot aastas. Summa, mida meie kasutada saame, on aga kordades väiksem,» rääkis linnapea.

Ta lisas, et ilma täiendava riigipoolse rahastuseta ei suuda Viljandi ja teised maakonnakeskused oma tänavaid kunagi rahuldavasse korda saada. «Kui tahame, et Eesti maakonnakeskuste tänavate seisukord teeks olulise hüppe paremuse poole, peaks riik eraldama selleks nelja aasta jooksul 150 miljonit eurot. See summa võimaldaks linnadel viia oma tänavavõrk vähemalt rahuldavasse korda,» ütles Timpson.

Tänavatel toimuvate tööde ja nendega seotud liikluspiirangute kohta annab linnavalitsus teada jooksvalt.

Pindamistööd

Pähkli  
Maasika (Kirsi-Pirni)
Ploomi (Sõstra-Kirsi)
Pirni (Põltsamaa tee-Maasika)
Kaevu  
Meeme  
Meeme 7-9  
Allika põik  
Vene (Kevade-Kalevi)
Kalevi  
Mäe  
Lossi (Tasrtu-Posti)
Posti (Koidu-Lossi
Tartu (Tartu 64-Männi)
Kõrgemäe  
Põllu  
Turu (Kaalu-Leola)
Vabaduse plats  
Lepa  
Roo  
Pihlaka  
Aia  
Lõuna (Paala tee-Lõuna 9)
Valuoja pst. 4-6 (läbisõidutee)
Valuoja pst.  
Kodu  
Kagu  
Põhja pst.  
Tallinna (linna piir-Lembitu pst.)
Maramaa pst. (Uus-Tallinna)
Riia mnt. (korterelamute vaheline ala)
Leola (Jakobsoni-Vaksali
Oru (Linnu-Lossi)

 

Asfalteerimistööd

Jakobsoni Jakobsoni-Leola ristmik, Jakobsoni 2 kõrval, Jakobsoni 21 juures, sõidujälg lõigus Lossi-Väike
Vaksali Kaalu-Paala lõigus
Tallinna Vana Apteegi ees
Vana-Vaksali Tänava rentsliosa teatripoolses küljes
Uus tänav Lossi-Keskuse lõigus