Uudised ja teated

« Tagasi

Viljandi raekojas toimus reedel esimene pidulik abielutalitus

Aasta alguses abielu kombetalituste tarvis korrastatud Viljandi raekoja saalis toimus reedel esimene pidulik abielu sõlmimine.

Viljandi linnavalitsus on otsustanud, et linna territooriumil toimuvate kombetalituste läbiviimise eest abiellujatelt raha ei küsita. «Viljandi ootab abiellujaid! Sellepärast otsustasime ka, et linnas toimuvate ja linnavalitsuse töötajate poolt läbiviidavate kombetalituste eest me raha ei küsi,» rääkis linnapea Madis Timpson.

Sellest ajast, kui 1. jaanuaril abielu sõlmimise ülesanded maavalitsuselt linnavalitsusele üle anti, on sõlmitud viis abielu. Laulatuste hooaeg on aga alles algamas ning aprillis on plaanitud viis, mais kuus, juunis neli, juulis kolm ja augustis üheksa abielu sõlmimist. Kombetalitusi viiakse sealjuures läbi nii raekoja saalis, lossimägedes kui ka mujal linnas, kus abiellujad ise soovivad.

Abielude sõlmimise enda kanda võtmine tõi linnapea sõnul Viljandile kaasa lisakulutusi. «Riigi poolt uute kohustustega kaasa antud raha ei olnud kindlasti piisav ja pidime ise olulisi investeeringuid tegema, et saaksime pulmalisi väärikalt vastu võtta. Sellele vaatamata leidsime võimaluse, et inimesed saaksid Viljandis ilma lisakulutust tegemata abielluda,» ütles Timpson.

Rohkem infot Viljandis abiellumise kohta: www.viljandi.ee/abiellumine